243748

فارس دارای ۱۲۷ معدن راکد است

دنیای معدن- معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری فارس گفت: نزدیک به ۷۰۰ معدن در استان فارس دارای مجوز هستند که از این تعداد ۵۷۳ معدن در حال فعالیت و ۱۲۷ معدن غیر فعال است.

به گزارش دنیای معدن، محسن ربانی زاده در گفت و گویی بیان کرد: نزدیک به ۱۲۷ معدن استان فارس راکد هستند و تمام تلاش های صورت گرفته در استان بر این راستا است که نسبت به فعال سازی این معادن در استان فارس اقدام شود.

وی اضافه کرد: مهم ترین مشکلی که در استان فارس با آن مواجه هستیم موضوع خام فروشی در محصولات تولیدی است از این رو با هماهنگی های صورت گرفته با دفتر جذب سرمایه گذاری زمینه جذب سرمایه گذاران در این حوزه نیز فراهم شده تا نسبت به ایجاد صنایع تبدیلی در استان فارس اقدام شود.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری فارس با اشاره به وضعیت اشتغال زایی واحدهای معدنی در استان اظهار کرد: معادن فارس اشتغال زایی خوبی در فضای اقتصادی استان داشته و نزدیک به ۱۰ هزار نفر به صورت مستقیم و غیر مستقیم در ۵۷۳ معدن استان فارس فعالیت می کنند این در حالی است که اگر واحدهای راکد نیز به چرخه تولید بازگردند شاهد خواهیم بود که اشتغال ایجاد شده در واحدهای معدنی رشد قابل توجه ای دارند.

 

دیدگاه تان را بنویسید