241500

اجرای آزمایشی مزایده محدوده‌های معدنی برای سرمایه گذاری در زنجان

دنیای معدن- سرپرست معاونت امور معادن و صنایع معدنی اداره کل صنعت، معدن و تجارت استان زنجان گفت: برگزاری مزایده واگذاری محدوده های معدنی به صورت بسته سرمایه گذاری برای نخستین بار به صورت آزمایشی در زنجان و چند استان دیگر کشور در حال انجام است.

به گزارش دنیای معدن، نقی خدایی روز پنجشنبه در گفت و گویی از بازگشایی پاکت های الف اولین مزایده محدوده های اکتشافی و معدنی استان در قالب بسته سرمایه گذاری خبر داد و افزود: در این مزایده فعالیت های معدنی هفت محدوده معدنی و ۲ پروانه اکتشاف به صورت بسته سرمایه گذاری به مزایده گذاشته شد.

وی با اشاره به فرایند انتخاب برندگان این مزایده، اظهار کرد: در جلسه بازگشایی پاکت های "ب" که روز ۳۰ بهمن ماه برگزار می شود، اسناد و مدارک متقاضیان بررسی و در جلسه بازگشایی پاکت های "ج" بر حسب قیمت های اعلامی برنده مزایده مشخص خواهد شد.

سرپرست معاونت امور معادن و صنایع معدنی اداره کل صنعت، معدن و تجارت استان زنجان گفت: به منظور انجام سرمایه گذاری های بزرگ در حوزه معدن، در این نوع مزایده یک نوع ماده معدنی به صورت مشخص به مزایده گذاشته می شود و برنده مزایده مکلف است علاوه بر اکتشاف و استخراج مواد معدنی، واحد فراوری آن را نیز احداث کند.

خدایی افزود: در حال حاضر ۳۶۵ معدن با سرمایه گذاری بالغ بر ۳۰ هزار میلیارد ریال در استان زنجان فعال است که سه هزار و ۱۰۰ نفر در آنها مشغول کار هستند.

 

دیدگاه تان را بنویسید