240904

استاندار اردبیل دستور تشکیل کمیته کارشناسی معادن عنبران را صادر کرد

دنیای معدن - استاندار اردبیل ضمن صدور دستور تشکیل کمیته کارشناسی و بررسی مجوزهای معادن این منطقه، گفت: لازم است نتیجه این بررسی ها و رفع مشکلات موجود به اطلاع عموم برسد.

به گزارش دنیای معدن، سیدحامد عاملی در شورای معادن استان اظهار کرد: با توجه به تأکیدات نماینده محترم ولی فقیه در استان اردبیل و انتظار افکار عمومی در خصوص مشکلات مربوط به معادن عنبران، لازم است کمیته کارشناسی و بررسی مجوزهای معادن این منطقه تشکیل و نتیجه این بررسی ها و رفع مشکلات موجود به اطلاع عموم برسد.

وی ادامه داد: توجه به رعایت حقوق قانونی مردم و جلوگیری از متضرر شدن عموم، در اولویت اقدامات مربوط به اکتشاف معادن استان اردبیل است.

استاندار اردبیل تصریح کرد: با توجه به اولویت قانون در همه اقدامات، چنانچه در جریان امور مربوط به اکتشاف معادن، مشکلی برای مردم ایجاد شود، از اکتشاف مذکور ممانعت به عمل می آید.

عاملی در عین حال گفت: لازم است مشکلات مربوط به اکتشاف معادن از سوی افراد متقاضی، مورد بررسی کامل کارشناسی قرار گرفته و در صورت نبود مشکل، ممانعتی در اجرا ایجاد نشود.

گفتنی است؛ در این نشست مشکلات تعدادی از معادن استان اردبیل و راهکارهای حل این مشکلات مطرح شد.

به گزارش ایرنا، آیت الله سید حسن عاملی نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه اردبیل در خطبه های نماز جمعه این هفته اردبیل از صدور مجوزهای بی رویه معدن در شهر عنبران و تاثیرات معدن کاری بر محیط زیست این منطقه انتقاد کرده و خواستار ورود دستگاه قضایی برای حل مشکلات مردم این منطقه شد.

 

دیدگاه تان را بنویسید