239194

بروجرد دارای ۲۸ معدن فعال است

دنیای معدن - رییس اداره صنعت، معدن و تجارت بروجرد گفت: این شهرستان دارای ۲۸ معدن فعال تالک، سیلیس، فلدسپات، شن و ماسه، لاشه و سنگ گرانیت است.

به گزارش دنیای معدن، محمد اصل مرزی روز چهارشنبه افزود: صنایع معدنی این شهرستان یکی از پهنه های امیدبخش به حساب آمده و سرمایه گذاری اقتصادی بالقوه ای در این شهرستان قابل توجه است.

وی با اشاره به جلسه اخیر با صاحبان معادن بروجرد و مدیران سازمان ایمیدرو اظهار داشت: برای بهره گیری بیشتر اقتصادی از معادن و حمایت از معدن و فعالیت های معدنی صندوق بیمه در قالب ارائه تسهیلات اقداماتی انجام خواهد داد.

وی بیان کرد: با توجه به اینکه سال تولید ،دانش بنیان و اشتغال آفرین نامگذاری شده کلیه معدن داران شهرستان و استان می توانند برای طرح های توسعه ای و فرآوری صنایع معدنی تسهیلات دریافت نمایند.

رییس اداره صمت بروجرد اضافه کرد: بر همین اساس با توجه به مطالبات معدن داران مبنی بر خرید تجهیزات و نوسازی ماشین آلات از طریق صندوق بیمه فعالیت های معدنی زیر نظر سازمان ایمیدرو کارشناسان این حوزه به لرستان سفر و در نهایت با تشریح مزایای بهره مندی این صنف از طرح تسهیلات در نظر گرفته شده مساعدتهایی صورت گرفته است.

اصل مرزی ادامه داد: هم اکنون معادن بروجرد می توانند به منظور رفع مشکلات و خرید تجهیزات و رونق اقتصادی تسهیلات با سود ۱۸ درصد از طریق ماشین سازی هپکو با معرفی سامانه صندوق بیمه فعالیت های معدنی ثپت درخواست نمایند.

رییس اداره صنعت، معدن و تجارت بروجرد یادآور شد: بروجرد با ۴۰۴ واحد صنعتی فلزی، غیر فلزی و معدنی، صنعتی ترین شهرستان لرستان است به طوری که ۴۰ درصد صنایع استان در بروجرد متمرکز هستند.

به گزارش ایرنا، لرستان دارای ۲۸ هزار کیلومتر مربع مساحت است که مطالعات و نمونه برداری های زمین شناسی جدید برای مشخص شدن پتانسیل های موجود در سطح استان از طریق معاونت وزارت صمت انجام و ۵۳ محدوده امید بخش با مساحت حدود هفت هزار کیلومتر مربع درسطح استان شناسایی شده که یکهزار کیلومتر مربع آن در قالب ۶ محدوده امید بخش در شهرستان بروجرد قرار دارد.

 

دیدگاه تان را بنویسید