239154

اجرای ۴ طرح زیرساختی معدنی

دنیای معدن-مدیرکل صنعت، معدن و تجارت استان بوشهر گفت: چهار طرح زیرساختی شامل اکتشاف‌های معدنی، تهیه نقشه‌های زمین شناسی، ایجاد راه‌های دسترسی و برق رسانی به معادن در استان اجرا شد.

 به گزارش دنیای معدن، مهدی صفوی افزود: به تازگی یک پهنه معدنی بوکسیت در استان پروانه اکتشاف خود را دریافت کرده است.

 

وی با بیان اینکه پهنه‌های معدنی با همکاری سازمان توسعه و نوسازی معادن اجرا می‌شود، اضافه کرد: این عرصه معدنی بوکسیت که ماده اولیه آلومینیوم و مورد نیاز کشور است، در منطقه دشتی قرار دارد.

 

مدیرکل صنعت، معدن و تجارت استان افزود: به منظور مطالعات اکتشافی در استان، با همکاری سازمان زمین شناسی و از محل بودجه استانی نسبت به تهیه نقشه زمین شناسی محدوه‌های معدنی استان اقدام شد که این مطالعه از سوی پیمانکار به پایان رسیده و اکنون گزارش آن در دست بررسی‌های اولیه است.

 

صفوی با اشاره به اهمیت تقویت زیرساخت‌های مرتبط با معادن، گفت: از ابتدای فعالیت دولت سیزدهم تاکنون پنج پروژه ایجاد راه دسترسی به معادن استان بوشهر از سوی سازمــان توسعـه و نوســـازی معادن و صنایع معدنی ایران  و اداره کل صنعت، معدن و تجارت استان به بهره‌برداری رسیده است.

 

وی عنوان کرد: در سال ۱۴۰۱ از محل اعتبار ارسالی وزارت صنعت، معدن و تجارت به استان بوشهر، ۲ طرح  راهسازی با طول ۲ کیلومتر انجام شده و فاز یک معادن دره سامان (برازجان) نیز برق رسانی شده است.

 

دیدگاه تان را بنویسید