238213

وصول حقوق دولتی معادن کهگیلویه و بویراحمد ۱۰۷ درصد افزایش یافت

دنیای معدن- معاون امور صنایع و معادن صنعت، معدن و تجارت کهگیلویه و بویراحمد گفت: در ۶ ماه نخست سال جاری، وصول حقوق دولتی معادن استان رشد ۱۰۷ درصدی داشته است.

به گزارش دنیای معدن، دارا فرامرزی روز سه شنبه در گفت و گویی افزود: طی این مدت بیش از ۲۰ هزار و ۷۴۸ میلیون ریال حقوق دولتی از بهره برداران معادن و دارندگان مجوزهای برداشت مواد معدنی استان وصول شده که این میزان نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد۱۰۷درصدی را نشان می دهد.

به گفته فرامرزی این در حالی است که در سال ۱۴۰۰ ، در مجموع بیش از ۲۴ میلیارد و ۴۰۳ میلیون ریال حقوق دولتی از بهره برداران معادن و دارندگان مجوزهای برداشت موقت مواد معدنی در این استان وصول شد.

معاون امور صنایع و معادن سازمان صنعت، معدن و تجارت کهگیلویه و بویراحمد علت این افزایش را ناشی از ساماندهی برداشت های مواد معدنی، وصول مطالبات معوق و فعالیت های استخراجی معدنکاران و صنایع معدنی در سطح استان عنوان کرد.

فرامرزی ابراز داشت: عمده مواد معدنی استان مواد اولیه سیمان، گچ، آهک، سنگ لاشه، مالون، مرمریت، بوکسیت، فسفات، سلستین، مارن و دیگر موارد است.

در حال حاضر ۷۶ فقره پروانه بهره برداری معتبر معدن در استان وجود دارد که از این تعداد ۴۶ معدن فعال و مابقی غیرفعال و یا در حال تجهیز هستند.

ظرفیت استخراج اسمی سالیانه این معادن بیش از پنج میلیون تن است که با استخراج واقعی بیش از ۲.۵ میلیون تن در سال فعالیت می کنند.

ارزش سرمایه گذاری معادن موجود استان کهگیلویه و بویراحمد بیش از ۸۸۰ میلیارد ریال با اشتغالزایی ۸۲۰ نفر هستند.

 

دیدگاه تان را بنویسید