235342

آغاز بهره برداری از معادن فلزی استان اردبیل در مشگین شهر

دنیای معدن: استاندار اردبیل گفت: با آغاز بهره برداری از معادن فلزی در مشگین شهر، استان اردبیل به استان های دارای ظرفیت معادن فلزی اضافه شد.

به گزارش دنیای معدن، سیدحامد عاملی گفت: با به نتیجه رسیدن اقداماتی که از سال ۹۴ در سازمان صمت استان آغاز شده بود، استان اردبیل نیز به استان های دارای ظرفیت معادن فلزی اضافه شد که این موضوع در جهش اقتصادی استان تاثیرگذار خواهد بود و بهره برداری از این ظرفیت در مشگین شهر آغاز شد و در خلخال نیز پیگیری می شود.

استاندار اردبیل در جریان سفر به مشگین شهر برای آغاز بهره برداری از معدن مس و کلنگ زنی نهضت ملی مسکن این شهرستان گفت: دولت تصمیم به درمان بخشی از بیماری های مزمن اقتصادی چندین ساله کشور را دارد که ورود به این مسائل و تلاش برای حل مشکلات اقتصادی ریشه دار، کار سختی بوده، اما تلاش دولت برای خدمت رسانی و حل مسائل مردم توقف ناپذیر است.

وحدت و همدلی در حل مسائل و خدمت رسانی به مردم موثر است

عاملی ادامه داد: با اتخاذ تدابیری می توان از موانع عبور کرد که مهم ترین و اصلی ترین مبنایی که می تواند در این شرایط منجر به تداوم خدمت رسانی به مردم شود، تلاش همراه با وحدت، همدلی و هم افزایی برای حل مسائل و مشکلات است.

او می گوید: مشگین شهر دارای ظرفیت های خدادادی و تاریخی ارزشمندی است، اما از این ظرفیت ها استفاده چندانی در تولید ثروت برای مردم نشده است که باید از فرصت های ایجادشده برای رفع این عقب ماندگی ها بهره برد.

استاندار اردبیل گفت: برنامه هایی برای پیشرفت استان اردبیل به ویژه در حوزه های زیرساخت و اقتصاد تدوین شده است که مسؤولان استان به دنبال تحقق این برنامه ها هستند.

عاملی گفت: پروژه بزرگراه اردبیل- مشگین شهر تا پایان امسال به بهره برداری خواهد رسید و تکمیل بزرگراه شمال - جنوب استان اردبیل نیز به صورت جدی پیگیری می شود.

نیروگاه ۱۸ مگاواتی مشگین شهر در آینده نزدیک به بهره برداری می رسد

او می گوید: علاوه بر این برای آب رسانی به روستا ها و شهر های استان هم برنامه های مهمی وجود دارد و در خصوص برق نیز امیدواریم نیروگاه بخش خصوصی در شهرستان مشگین شهر با ظرفیت ۱۸ مگاوات ظرف ۴۵ روز آینده راه اندازی شود که در تامین برق منطقه و تثبیت زیرساخت های منطقه بسیار تاثیرگذار است.

استاندار اردبیل گفت: سرعت پیشرفت نهضت ملی مسکن در شهرستان مشگین شهر مطلوب بوده و همراهی و همکاری بیش تر دستگاه های اجرایی در تأمین زیرساخت های مورد نیاز برای پیشبرد سریع این پروژه ضروری است و بر اساس وعده مسؤولان مربوطه، تا پایان سال جاری روند تحویل بعضی از این واحد ها آغاز می شود.

عاملی گفت: توسعه و پیشرفت استان اردبیل زمانی محقق خواهد شد که اشتغال مردم تامین شده و درآمد آن ها ارتقا یابد که این موضوع با تلاش همه مسؤولان اجرایی و نمایندگان مردم با جذب منابع ملی به استان قابل تحقق است.

 

دیدگاه تان را بنویسید