234873

کشف ۲ پهنه معدن منگنز در بشاگرد

دنیای معدن: مدیرکل صنعت، معدن و تجارت هرمزگان گفت: ۲ پهنه معدنی با بیش از ۵۰ هزار تن منگنز کشف شده که به زودی عملیات واحدها در این منطقه آغاز و سطح اشتغال نیز افزایش خواهد یافت.

به گزارش دنیای معدن، خلیل قاسمی مدیرکل صنعت، معدن و تجارت هرمزگان در نشست با خبرنگاران اظهار داشت: هرمزگان دارای معادن فلزی و غیرفلزی است.

وی افزود: یک خبر بسیار بزرگ برای حوزه فولاد آن است که ظرفیتی افزون بر ۸۰۰ میلیون تُن سنگ آهن در هرمزگان وجود دارد که قادر است زنجیره اشتغال این استان را نیز کامل کند.

مدیرکل صنعت، معدن و تجارت هرمزگان با بیان اینکه خاک سرخ جزیره هرمز با خاک سرخی که آهن را تهیه میکنیم متفاوت است و رنگدانه خاک جزیزه ی هرمز قوی تر است، تصریح کرد: در خصوص خاک سرخ جزیره هرمز با حکم قانونی دادگاه اجازه هیچگونه انتقالی وجود ندارد.

قاسمی ادامه داد: هرمزگان در حوزه گچ ساختمانی و سفید کاری امروزه به خودکفایی رسیده و دیگر وارداتی از دیگر استان ها ندارد.

وی گفت: معادنی با ظرفیت بالا در شهرستان بشاگرد وجود دارد که تا پیش از این هیچگونه مطالعه ای در این منطقه صورت نگرفته بود.

مدیرکل صنعت، معدن و تجارت هرمزگان اظهار داشت: بنابراین پهنه بندی و اکتشافات تحلیلی انجام و در ۲ پهنه معدنی با بیش از ۵۰ هزار تن منگنز کشف شد که به زودی عملیات واحدها در این منطقه آغاز و سطح اشتغال نیز افزایش خواهد یافت.

 

دیدگاه تان را بنویسید