233955

رئیس خانه معدن ایران:

ایجاد هر شغل در بخش معدن به ۱۷ شغل در دیگر بخش‌ها خواهد انجامید

دنیای معدن- رئیس خانه معدن ایران گفت: ایجاد هر شغل در بخش معدن می تواند به اشتغال‌زایی برای ۱۷ نفر دیگر در سایر بخش‌ها بیانجامد که با قرار گرفتن در کنار بخش صنعت میسر می‌شود.

به گزارش دنیای معدن، "محمدرضا بهرامن" امروز (دوشنبه) در دومین همایش و نمایشگاه صنعت معدن کاری ایران در محل هتل المپیک تهران افزود: امروز نقش ماشین سازان در بخش معدن و توسعه آن تعیین کننده است.

وی بیان داشت: ایران با دارا بودن یک درصد جمعیت، یک درصد وسعت و در مقابل هفت درصد ذخایر معدنی جهان، یک کشور معدنی محسوب می‌شود و بر این اساس برای توسعه زیرساخت‌های آن باید سرمایه گذاری داشته باشیم.

بهرامن تاکید کرد: باید سیاست‌گذاری‌ها در کشور و در بخش معدن بر اساس ثروت های خدادادی بوده و حتی بتوانیم برنامه‌های ۵۰ ساله تعریف کنیم.

وی با اشاره به صنعت شن و ماسه که اساس توسعه ساخت و سازها و در نتیجه توسعه کشورها را تشکیل می‌دهد، خاطرنشان کرد: بیش از ۲ هزار و ۲۰۰ معدن شن و ماسه در کشور وجود دارد که می تواند در توسعه اقتصادی و صنعتی کشور تاثیرگذار باشد.

رییس خانه معدن ایران ادامه‌داد: استان تهران در موضوع معادن شن و ماسه به دلیل ساختار زمین شناسی خود بسیار غنی است و باید بتوانیم از این منابع در راستای توسعه کشور بهره ببریم، نه اینکه به بهانه آلاینده بودن هر روز شاهد تعطیلی این معادن باشیم.

وی گفت: امروز اگر بخواهیم نیاز استان تهران به شن و ماسه را از سایر استان‌ها تامین کنیم، ترافیک و آلودگی چند ده برابری به دنبال خواهد داشت.

بهرامن خاطرنشان کرد: این صنعت که تا سال‌های گذشته در برخی تجهیزات و ملزومات خود به خارج از کشور وابسته بود، امروز در شرایطی قرار گرفته که توان تصاحب بازار کشورهای همسایه و اوراسیا را دارا است.

دومین همایش و نمایشگاه صنعت معدن‌کاری ایران با محوریت نقش ماشین آلات خردایش و فرآوری در زنجیره معدنکاری، از امروز تا یازدهم خرداد ماه در محل هتل المپیک تهران برقرار است.ایرنا

 

دیدگاه تان را بنویسید