233946

در راستای اجرای تفاهم نامه همکاری بین ایمپاسکو و دانشگاه زابل:

نخستین دوره آموزش حفار و کمک حفار در منطقه جانجا برگزار شد

دنیای معدن: مدیر مجتمع طرح های اکتشافی و معدنی سیستان و بلوچستان از برگزاری نخستین دوره آموزش حفار و کمک حفار در منطقه جانجا خبر داد.

به گزارش دنیای معدن، مصطفی مولوی زرندی، مدیر مجتمع طرح های اکتشافی و معدنی سیستان و بلوچستان از برگزاری نخستین دوره آموزش حفار و کمک حفار در منطقه جانجا خبر داد و افزود: این مجتمع با همکاری واحد آموزش ایمپاسکو و با متولی گری مرکز آموزش و تحقیقات مواد معدنی یزد و دانشگاه زابل، نخستین دوره آموزش حفار و کمک حفار را در محل معدن مس و طلای جانجا برگزار کرد.

وی تصریح کرد: این دوره در راستای اجرای سیاست ارتباط بخش صنعت و معدن با دانشگاه و بهره مندی از توان علمی تحقیقاتی آن، توسعه همه جانبه و شناسایی راه‌های افزایش مشارکت عمومی و بهره مندی هر چه بیشتر مردم منطقه ازعرصه‌های گوناگون تخصصی و ایجاد زیر ساخت های اشتغال برگزار شد. به گفته وی، اقدام فوق حاصل امضای تفاهم‌نامه همکاری علمی و اجرایی میان شرکت تهیه و تولید مواد معدنی ایران و دانشگاه زابل طی سال گذشته است.

مولوی اظهار کرد: این دوره با هدف آموزش و استعدادیابی جوانان جویای کار استان و به ویژه منطقه شمال استان وهمچنین آموزش نیروی انسانی مورد نیاز به منظور بهره برداری از معدن مس و طلای جانجا برگزار شد.

مدیر مجتمع طرح های اکتشافی و معدنی سیستان و بلوچستان یادآور شد: در راستای اجرای اصل۴۴قانون اساسی و استفاده از توان بخش خصوصی، بهره برداری از معدن مس و طلای جانجا از طریق انجام مزایده عمومی دو مرحله ای به کنسرسیومی متشکل از شرکت های بزرگ معدن کاری کشور واگذار شد.

وی در پایان، فعال سازی معدن و کارخانه تولید کنسانتره مس و طلای جانجا و صنایع پایین دست آن را نقطه عطفی برای مردم منطقه جهت رفع بخش قابل توجهی از مشکل بیکاری عنوان کرد.

 

 

دیدگاه تان را بنویسید