233915

استاندار سمنان: خام فروشی آسیب معادن سمنان است

دنیای معدن- استاندار سمنان با بیان اینکه سمنان پتانسیل های بسیاری در حوزه معدن دارد گفت: یکی از مهم ترین آسیب های این بخش خام فروشی است.

به گزارش دنیای معدن، سید محمدرضا هاشمی در گفت وگویی، با بیان اینکه این استان در زمینه معدن و مواد معدنی یکی از استان های برتر کشور است اظهار داشت: سمنان استان معدنی و صنعتی است و باید با استفاده از این دو بخش به رشد و توسعه استان کمک کرد.

استاندار سمنان با بیان اینکه در این استان 42 ماده معدنی وجود دارد خاطرنشان کرد: این استان همچنین در برخی مواد معدنی مانند گچ، نمک و همچنین ماده سلستین در کشور دارای رتبه برتر است و بخش اعظمی از این مواد در استان سمنان استخراج می شود.

هاشمی با اشاره به ضرورت ایجاد، توسعه و احداث واحدهای فرآوری در حوزه معدن گفت: ایجاد این واحدها در جلوگیری از خام فروشی مواد معدنی و کمک به ایجاد ارزش افزوده در بخش معدن بسیار حائز اهمیت است.

وی گفت: توجه به این بخش و استفاده از حوزه معدن می تواند در راستای تحقق رشد اقتصادی هدف گذاری شده برای استان نقش مهمی داشته باشد.

استاندار سمنان همچنین اضافه کرد: در سراسر استان سمنان از غرب تا شرق مواد معدنی متعددی وجود دارد که باید از ظرفیت برای توسعه استان به خوبی بهره گرفت.

 

دیدگاه تان را بنویسید