233303

با امضای تفاهمنامه همکاری محقق شد:

ورود ایمیدرو به عرصه معدن در آذربایجان غربی

دنیای معدن: با امضای تفاهمنامه همکاری میان استانداری آذربایجان‌غربی و سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران، ایمیدرو وارد گود فعالیت های معدنی استان شد.

به گزارش دنیای معدن، در مراسمی صورتجلسه سرمایه گذاری ایمیدرو در توسعه فعالیت های معدنی و ورود ایمیدرو به صنعت معدن آذربایجان غربی صنایع معدنی در استان به امضای محمدصادق معتمدیان استاندار آذربایجان‌غربی و جعفری رئیس هیات عامل سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران ( ایمیدرو) رسید.

استاندار آذربایجان غربی در آئین امضای این تفاهمنامه گفت: تکلیف دولت به آذربایجان غربی برای ایجاد رشد اقتصادی ۹ درصدی در بخش معدن بسیار مهم و نشان دهنده نگاه خوب دولت سیزدهم به این استان است.

محمدصادق معتمدیان افزود: ما نیز باید برای تحقق این امر با همه توان وارد شویم تا ضمن ارتقای رتبه استان، اشتغال جوانان را نیز شاهد باشیم.

وی با اشاره به عقب افتادگی‌های بیش از چهار دهه‌ای این استان در حوزه سرمایه گذاری بویژه در بخش معادن گفت: برای بهبود این وضعیت، باید کار جهشی بعنوان یک ضرورت اجتناب ناپذیر صورت گیرد.

استاندار آذربایجان غربی تاکید کرد: عقب افتادگی موجود در این بخش را با روال عادی نمی‌شود جبران کرد بلکه باید کار جهشی را در دستور کار داشته باشیم.

معتمدیان یادآور شد: بهترین و بزرگترین معادن پلی متال در آذربایجان غربی قرار دارد و حتی در برخی موارد، رتبه یک منطقه را نیز یدک می‌کشیم ولی کار قابل قبولی تاکنون در این حوزه انجام نشده است.

وی اضافه کرد: سرمایه گذاران زیادی در راستای اجرای طرح‌های اکتشاف، تولید و فرآوری مواد معدنی در آذربایجان غربی اعلام آمادگی کرده‌اند که باید موانع را از پیش روی آنان برداریم.

استاندار آذربایجان غربی سهم اشتغال و ارزش افزوده بخش معدن در استان را زیر یک درصد اعلام کرد و ادامه داد: این رقم باید با کار کارشناسی، تسهیل صدور مجوز و سرمایه گذاری نهادهایی نظیر ایمیدرو بهبود یابد که اولین گام در این خصوص، با امضای تفاهم نامه برداشته شد.

در این آیین، تفاهم نامه ۶۰ هزار میلیارد ریالی توسعه معادن آذربایجان غربی با حضور محمدصادق معتمدیان استاندار آذربایجان غربی و وجیه الله جعفری رییس هیات عامل سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران (ایمیدرو) به امضا رسید.

 

 

دیدگاه تان را بنویسید