227728

اندونزی بیش از 2000 مجوز معدن و مزارع را لغو کرد

دنیای معدن - رویترز: آقای Joko Widodo رئیس جمهور اندونزی روز پنج شنبه اعلام کرد بیش از 2000 مجوز معدن، کشت و زرع و استفاده از جنگل ها را به دلیل عدم رعایت یا عدم استفاده از آنها لغو و نظارت بر منابع طبیعی این کشور را تشدید کرده است. وی گفت: این اقدام برای بهبود حکمرانی و شفافیت در بخش منابع طبیعی غنی این کشور انجام شده است.

به گزارش دنیای معدن، مجوزهای لغو شده شامل 1776 مورد در حوزه استخراج فلزات و مواد معدنی، 302 مورد در استخراج زغال سنگ و همچنین جنگلداری و مزارع می باشد که بیش از 3 میلیون هکتار از اراضی را در سراسر مجمع الجزایر پوشش می دهد.

رئیس جمهور اندونزی اظهار داشت مجوزهایی که استفاده نمی شوند مولد نیستند لذا به متقاضیان دیگر منتقل می شوند و از سوی دیگر مجوزهایی که با اهداف مورد نیاز مطابقت نداشته باشند نیز لغو می گردند.

وی علیرغم اینکه لیستی از اسامی دارندگان این مجوزها ارائه نکرد گفت: دولت فرصتی برای کشاورزان و سازمان های جوامع مدنی در نظر گرفته تا برخی از دارایی ها را با مشارکت شرکت ها مدیریت کنند. رئیس جمهور اندونزی افزود: کشور به روی سرمایه گذاران معتبر باز خواهد بود.

اقدام مهم دیگری که از سوی اندونزی در نظر گرفته شده ممنوعیت صادرات زغال سنگ است. این کشور صادرات زغال سنگ را در این ماه به دلیل نگرانی از اینکه عرضه کم به نیروگاه های داخلی می تواند منجر به خاموشی گسترده شود، ممنوع کرده است.

این کشور آسیای جنوب شرقی با صادرات حدود 400 میلیون تن در سال 2020 بزرگترین صادرکننده زغال سنگ حرارتی جهان بود.

خطرات این تصمیم برای چین، هند، ژاپن و کره جنوبی که با هم 73 درصد از صادرات زغال سنگ اندونزی را در سال گذشته از آن خود کرده و به خود اختصاص داده اند زیاد است. هر چند در حال حاضر چین با افزایش تولید داخلی زغال حرارتی وابستگی خود به واردات محموله های دریایی را در سال 2022 کاهش داده است.جعفری طهرانی

 

دیدگاه تان را بنویسید