224542

دادستان کاشان: در صدور مجوز فعالیت معدن از کاشان هیچ استعلامی گرفته نمی شود

دنیای معدن: دادستان کاشان با بیان اینکه فعالیت معادن در منطقه اشباع شده است گفت: متاسفانه در صدور مجوز فعالیت معدن از کاشان هیچ استعلامی گرفته نمی شود.

به گزارش دنیای معدن، روح الله دهقانی در گفت وگویی، با بیان اینکه مطالبه مردم جوشقان مبنی بر توقف فعالیت معدن آن منطقه سابقه 16 ساله دارد اظهار داشت: دستور توقف موقت معادن صادر شده در حالی که پروانه این معادن از تهران و با موافقت مرکز استان صادر شده است.

وی با بیان اینکه متاسفانه هیچ استعلامی از شهرستان کاشان بابت فعالیت معادن گرفته نمی شود، افزود: معادن کاشان به حد بالا رسیده و اشباع شده است به نحوی که یک چهارم معادن استان اصفهان در کاشان است یعنی از بیش از 600 معدن استان اصفهان حدود 130 معدن در کاشان قرار دارد.

برداشت از ذخایر معدنی استان سمنان هدفمند باشدنقشه راه چهار ساله استان فارس در حوزه اکتشافات معدنی تهیه و عملیاتی شود16معدن در استان کهگیلویه و بویراحمد تعطیل است

دادستان عمومی و انقلاب شهرستان کاشان با بیان اینکه تقاضا کردیم مجوز فعالیت معدن جدید در این شهرستان صادر نشود، ابراز داشت: لازم است تا معادن در قبال مسئولیت اجتماعی خود اهتمام بورزند به نحوی که باطله برداری، ایجاد کمربند سبز و عدم آسیب به منابع آبی مد نظر قرار بگیرد.

وی با بیان اینکه در صورت اجرای مصوبات معادن منطقه کاشان می توانند نسبت به فعالیت اقدام کنند گفت: در زمینه معدن نیاسر نیز پرونده قضایی در جریان است و تحقیقات در این زمینه ادامه دارد و در صورت تخلف و ارتکاب به جرم برابر قانون برخورد لازم صورت می پذیرد.

 

دیدگاه تان را بنویسید