224221

رشد ۴۰ درصدی وصول حقوق دولتی معادن در استان مرکزی

دنیای معدن: از ابتدای سال تا کنون یک هزار و ۶۲ میلیارد ریال حقوق دولتی معادن در استان وصول شد که نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۴۰ درصد رشد دارد.

به گزارش دنیای معدن؛ مرکز اراک، رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان مرکزی گفت : از ابتدای سال تا کنون یک هزار و 62 میلیارد ریال حقوق دولتی معادن امسال در این استان وصول شد که نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۴۰ درصد رشد دارد.

«سعید جعفری کرهرودی» در حاشیه بازدید از مجموعه معادن عباس آباد و باقرآباد نیم ور محلات افزود: ۱۶ پروانه بهره برداری با ذخیره قطعی ۹هزار و ۳۵ و ۴۷۸ هزار تن ذخیره اسمی امسال در استان مرکزی صادر شده است. وی ادامه داد: ۳۲۳ میلیارد ریال سرمایه گذاری در سال جاری از سوی بخش خصوصی در معادن استان مرکزی صورت گرفت که در این فرآیند ۸۳ فرصت اشتغال جدید ایجاد شده است. رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان مرکزی با بیان اینکه ۱۱ پروانه اکتشاف و ۹ گواهی کشف امسال در نقاط مختلف این استان صادر شده است، اظهار داشت: بهره گیری هر چه بیشتر از ظرفیت معادن همراه با نظارت گسترده این سازمان در دستور کار قرار دارد. جعفری بیان کرد: ۲۶۶ پروانه اکتشاف و ۲۴۵ گواهی کشف با میزان سرمایه گذاری بیش از هفت هزار میلیارد ریال تا کنون در این استان صادر شده و چهار هزار و ۶۴۳ نفر نیز در این حوزه اشتغال دارند. وی خاطرنشان کرد: ۳۶ نوع ماده معدنی از ذخایر قطعی استان در حال استخراج است که بیشترین آن مربوط به معادن تراورتن با۱۰۰ فقره وسنگ لاشه ۹۸ فقره بوده و اغلب این معادن در شهرستان های محلات و ساوه و زرندیه مستقر هستند. ۶۱۹ معدن دارای پروانه بهره برداری با ظرفیت استخراج ۲۶ میلیون ۴۰۰ هزار تن و ذخیره قطعی یک میلیون ۳۵۵ هزار تن با میزان سرمایه گذاری ۶ هزار و ۹۴ میلیارد ریال در استان مرکزی فعال است و چهار هزار و ۶۴۴ نفر نیز در این بخش به کار اشتغال دارند.

 

دیدگاه تان را بنویسید