252278

رئیس کانون بازنشستگان تأمین اجتماعی تهران مطرح کرد:

متناسب سازی حقوق بازنشستگان باید از ابتدای سال ۱۴۰۳ اعمال شود

دنیای معدن: رئیس کانون بازنشستگان تأمین اجتماعی تهران گفت: متناسب سازی حقوق بازنشستگان باید از ابتدای سال ۱۴۰۳ اعمال شود.

به گزارش دنیای معدن، علی دهقان‌کیا در پاسخ به این سئوال که زمان اجرای متناسب سازی حقوق بازنشستگان چه زمانی خواهد بود گفت: آقای رئیس مجلس گفتند متناسب سازی حقوق بازنشستگان  باید در سال ۱۴۰۳ انجام شود، بر همین اساس متناسب سازی حقوق بازنشستگان باید از اول ماه سال ۱۴۰۳ اجرایی شود و از اول فروردین ماه هم پرداخت شود، ممکن است زمانش یک مقدار طولانی شود، اما در هر صورت بایستی از اول فروردین ماه ۱۴۰۳پرداخت شود.

وی افزود:ما در ابتدا به دنبال این هستیم که ماده ۹۶ قانون تامین اجتماعی اجرا شود و موضوع متناسب سازی حقوق بازنشستگان، بعد از حل ماده ۹۶ تامین اجتماعی  باقی خواهد ماند.

دهقانی کیا با تاکید بر اینکه باید ماده ۹۶ تامین اجتماعی اعمال شود تصریح کرد: این ماده قانون می‌گوید افزایش حقوق بازنشستگان باید به نسبت افزایش هزینه‌های زندگی باشد، رعایت نکردن این بند از قانون تامین اجتماعی تخلف است. ​در حال حاضر جلساتی با سازمان تامین اجتماعی در خصوص این موضوع در حال انجام است و در حال حاضر نمی‌توانیم راجع به آن اظهارنظر بکنیم./ نبض بازار

دیدگاهتان را بنویسید