244033

دولت «بار مالی» طرح ساماندهی کارکنان را پذیرفت / به زودی، «حذف» شرکت‌های تامین نیرو

دنیای معدن: عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه دولت بار مالی طرح ساماندهی کارکنان دولت را پذیرفت و این موضوع از سوی رییس جمهور تایید شده است، گفت: به زودی شرکت‌های حائل تامین نیروهای انسانی نهادهای دولتی حذف می‌شود.

به گزارش دنیای معدن، حسین گودرزی در مورد طرح ساماندهی کارکنان دولت اظهار داشت: جلسات مختلفی برای رفع ایرادات شورای نگهبان به این طرح در کمیسیون اجتماعی برگزار شد که ماده اول آن به تصویب رسید و با توجه به موضوعات اضطراری بررسی این طرح به تعویق افتاده و بار دیگر در دستور کار این کمیسیون قرار گرفته است.

وی بیان داشت: این طرح از سوی رییس جمهور تایید شده است و این نکته مثبتی است، آیت الله رییسی در این مورد تاکید داشت که شرکت های واسط باید برچیده شوند و قراردادها به صورت مستقیم با کارکنان دولت منعقد شود که با تمایل و همکاری دولت می توان به عملیاتی کردن این طرح امیدوار بود.

نماینده مردم لرستان با اشاره به اظهارات معاون امور استخدامی کشور در مخالفت با این طرح بیان داشت: لطیفی در جلسه بررسی این طرح در صحن علنی اعلام کرد که بار مالی برای دولت دارد، اما با تایید این طرح از سوی رییس جمهور، فضای مناسبی برای ادامه بررسی این طرح به وجود آمده است.

گودرزی بیان داشت: با توجه به اظهارات رییس جمهور اگر از موضوع اصل ۷۵ که در مورد بار مالی این طرح است عبور کنیم، مشکل خاصی برای عملیاتی کردن این طرح وجود ندارد.

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس با اعلام خبر خوش به نیروهای شرکتی دستگاه های اجرایی دولت گفت: با تصویب این طرح شرکت های حائل به زودی حذف می‌شوند و قراردادها مستقیم با نیروهای شرکتی منعقد می‌شود.

کلیات طرح ساماندهی استخدام کارکنان دولت در تیرماه و ماده واحده آن در اسفند ماه سال گذشته تصویب رسید و برای تایید به شورای نگهبان ارسال شد. شورای نگهبان ایراداتی به این طرح وارد دانست که قرار است این طرح برای رفع ایرادات شورا، دوباره در صحن علنی مجلس شورای اسلامی بررسی شود./ ایرنا

 • ناشناس ارسالی در پاسخ

  سلام درود بر ریس جمهور اقای دریس جمهور وافرادی که در این کار زحمت میکشن که میخوان واسطه حذف شود ما کارگران ممنوشن میشیم خدا انشاالله اجرتون بده وانشاالله همیشه به بهترین ارزوهاتن برسین وکسانی که همیشه از واسطه حمایت میکنن انشاالله خدا به سزای اعمالشن برسه ما کارگران سالها توسطه واستها مظلوم هستیم درود بر کسانی که ودرود بر ریس جمهور انشاالله زوتر واسط حذف کنید ما کارگرا وبچهامون وخانوادهامو ممنون زحمت های شما مسعولین دل سوز وجهاد گری که دلشن سخته برای هم وطنشن وبرای کارگران

 • مجیدشجاعی برجوئی ارسالی در پاسخ

  باعرض ادب حدود۲۷سال پیمانکاری کار میکنم در حفاری تواین ۲۷سال چشم به پیمانکار نیوفتاد فقط اسم پیمانکار توذهنمون بود تاکی پیمانکار نیروی انسانی هیچ کاره حق حقوق نیروی انسانی بخورد

 • ناشناس ارسالی در پاسخ

  اگه حذف پیمانکاری اجرابشه خداپدرمادرتونوبیامرزه امان مارو بریدن دیگه ازطرف تمامه کارکنان CNGپمپگاز🙏🙏

 • این طرح اجرا شود ما کارگران راحت تر وبهتر وبون دغدغه کار میکنیم ارسالی در پاسخ

  خداکنه اجرا شود ما ازدست پیمانکاران راحت بشیم بدبختمون کردن

دیدگاهتان را بنویسید