243682

علت اعتراض شدید به محاسبه ۲۵ درصد همسان‌سازی حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی

دنیای معدن: اعتراض شدید نسبت به نحوه محاسبه ۲۵ درصد همسان‌سازی حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی ادامه دارد.

به گزارش دنیای معدن، عملکرد تامین اجتماعی در نحوه محاسبه و پرداخت مانده معوقه ۲۵ درصد همسان حقوق بازنشستگان کار را به نامه اعتراضی یکی از روسای هیات مدیره کانون بازنشستگان کشاند.

رئیس هیأت مدیره کانون بازنشستگان و مستمری بگیران خوزستان در نامه‌ای به مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی نسبت به نحوه محاسبه و پرداخت مانده معوقه ۲۵ درصد همسان حقوق بازنشستگان اعتراض کرد.

 عبدالحمید عبائی حسنی رئیس هیأت مدیره کانون بازنشستگان و مستمری بگیران خوزستان در نامه‌ای به مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی نسبت به نحوه محاسبه و پرداخت مانده معوقه ۲۵ درصد همسان حقوق بازنشستگان اعتراض کرد.

متن نامه به شرح زیر است:

جناب آقای میرهاشم موسوی

« احتراماً به استحضار می‌رساند پس از اعتراضات گسترده بازنشستگان تامین اجتماعی کشور از جمله استان خوزستان به افزایش حقوق سال ۱۴۰۲ بر اساس مصوبه شورای‌عالی کار و تعیین ۲۷ درصد برای جامعه حداقل بگیر و ۲۱ درصد به اضافه مبلغ ۲۵۰ هزار تومان برای سایر سطوح که مغایر با مواد ۹۶ و ۱۱۱ تامین اجتماعی و معیارها و شاخص‌های تورم بود به یکباره در تاریخ ۱۴ اردیبهشت‌ماه با اعلام اشتباه محاسباتی و اشکال نرم افزاری فیش‌های حقوق از سایت سازمان برداشته شد در نتیجه این امیدواری در افکار عمومی بازنشستگان ایجاد شد که آن سازمان درصدد است تا ابهامات را رفع نموده تا اقدامات لازم جهت اصلاح و محاسبات صحیح احکام را مطابق با ماده ۹۶ و در راستای تحقق خواسته بحق بازنشستگان تامین اجتماعی به عمل آورد.

اما صدور فیش‌های حقوقی در تاریخ ۲۰ اردیبهشت‌ماه اعتراضات و ابهامات را دوچندان کرد چرا که در خصوص محاسبه ۲۵ درصد باقیمانده همسان‌سازی از سال‌های ۱۴۰۰ و ۱۴۰۱ موضوع طلب بازنشستگان تامین اجتماعی از سازمان که باید اولاً نسبت به صدور احکام اصلاحی سال ۱۴۰۰ با افزایش ۲۶ درصدی همان سال و دوم اینکه اصلاح احکام ۱۴۰۱ با افزایش ۳۸ درصدی محاسبه میشد و پس از آن افزایش حقوق ۱۴۰۲ با افزایش دو سال مذکور محاسبه و پرداخت می‌شد.

این فرآیند ناقص اعمال شد و لذا ضمن اعتراض به نحوه محاسبه معوقه ۲۵ درصد باقیمانده همسان‌سازی ضمن تقدیر از جنابعالی درخصوص امر خدمات رسانی به بازنشستگان تامین اجتماعی و پیگیری مطالبات آن‌ها، به عنوان نماینده ۲۳۰ هزار بازنشسته تامین اجتماعی خوزستان استدعا دارم در خصوص اصلاح احکام ۲۵ درصد همسان سازی، و رفع ابهامات به عمل آمده دستور مقتضی را صادر کنید.»

عبدالحمید عبائی حسنی

 

 • ناشناس ارسالی در

  جناب آقای مهندس موسوی لطفا دستور فرمایید 25 درصد متناسب سازی اصلاح بفرمایند

 • مریم ارسالی در

  واقعا محاسبات بلد نیستین یا قصد اذیت کردن ما را دارید؟
  26% افزایش حکم 1400 و 25% باقیمانده سال 1400 که به آن افزایش سال 1401 باضریب افزایش 38% تعلق میگیرد و 24 ماه است معوق شده باضافه 21% ضریب افزایش سال 1402 برای 2 ما امسال باید پرداخت شود.
  اما شما فقط به 25 % باقیمانده متناسب سازی سال 1400 ضریب افزایش امسال که 21% است اضافه نموده و میخواهید برای 2 ماه امسال پرداخت کنید . ارقام محاسبه شده در احکام و فیش های ما مشهود است .
  ترو بخدا حقمون رو بدید. اینقدر مارو اذیت نکنید.
  چند بار اشتباه آخه تا الان 1402/02/23 هنوز درست نشده
  آقای موسوی چکار میکنی رئیس؟

 • مریم ارسالی در

  بخدا یه کارشناس کاربلد ندارند.
  آقای موسوی مدیرعامل تامین اجتماعی محاسبات رو کنترل نمیکنن؟!!
  رئیس به 25% متناسب سازی سال 1400 ضریب افزایش 38% سال 1401 رو اضافه نکردن و فقط 21% ضریب افرایش 1402 رو اضافه کردن تازه 26% افزایش احکام سال 1400 هم که نه اصلاح شد و نه انجام الان 24 ماه معوقع سال 1400 و 1401 مونده و 2 ماه هم معوقه 1402 تازه فیش و حکم رو که نگاه میکنی میبنی هیچ اصلاحی صورت نگرفته .1402/2/24

 • بهرامی ارسالی در

  در احکام سال 1400 به صراحت قید شده 75 درصد متناسب سازی.... پس 25 درصد باقی مانده که بایستی با دوبار افزایش، محاسبه و پرداخت شود حال آنکه در حکم 1402 برای بنده وخیلی از دوستان، چیزی لحاظ نشده

دیدگاه تان را بنویسید