233945

طلب 5 هزار میلیارد تومانی تأمین اجتماعی از وزارت بهداشت

دنیای معدن- مدیر عامل سازمان تأمین اجتماعی : تامین اجتماعی از وزارت بهداشت 5 هزار میلیارد تومان طلب دارد و بدهی ما به بیمارستان‌های دولتی کمتر از ۸ هزار میلیارد است.

به گزارش دنیای معدن؛ آقای میرهاشم موسوی، با اشاره به میزان بدهی سازمان تامین اجتماعی به بیمارستان‌ها، اظهار کرد: درمان و خرید خدمات راهبردی این سازمان باید به گونه‌ای باشد که خدمات به مردم برسد و قطعاً در راستای این خدمات‌رسانی، بدهی‌هایی ایجاد شده و باید آن‌ها را پرداخت کنیم.

وی درباره میزان بدهی‌های تأمین اجتماعی به بخش درمان دولتی، توضیح داد: بدهی ما به بیمارستان‌های دولتی کمتر از ۸ هزار میلیارد است، ما امروز در بخش درمان طلبکار هستیم نه بدهکار، به ویژه در حوزه بیمارستان‌ها و وزارت بهداشت. از زمان آغاز کرونا نیز تاکنون حدود ۸ هزار میلیارد تومان هزینه درمان کرونا پرداخت شده است و حدود ۳۰۰ هزار نفر نیز در ایام همه گیری کرونا درمان شده‌اند.

موسوی اضافه‌کرد: در این باره وزارت بهداشت باید از محل منابع عمومی به ما کمک می‌کرد و سازمان برنامه و بودجه نیز باید منابعی در اختیار آن‌ها قرار می‌داد، اما تا امروز ریالی از این هزینه‌ها به ما پرداخت نشده است.

مدیرعامل سازمان تأمین اجتماعی با اشاره به میزان مطالبات این سازمان از غذا و دارو، خاطرنشان کرد: امروز حدود ۲ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان از محل تفاهم‌نامه دارویی از سازمان غذا و دارو طلبکار هستیم، برخی‌ها ممکن است ادعایی در این زمینه داشته باشند که از آن عددی که تفاهم کرده‌ایم هزینه‌ها بالاتر رفته است، ما نمی‌توانیم خدمات درمانی و دارویی به بیماران صعب‌العلاج را متوقف کنیم چرا که مردم مشکلات بسیاری دارند و باید به آن‌ها رسیدگی کرد.

وی به دیگر مطالبات این سازمان اشاره کرد و گفت: حدود ۱۵۰۰ میلیارد تومان در قالب تفاهم‌نامه بیماری‌های خاص از سازمان بیمه سلامت طلب داریم و بیمه سلامت ادعا می‌کند که سازمان برنامه و بودجه به او پرداخت نکرده و او هم پرداخت نمی‌کند!

موسوی، خاطرنشان کرد: مجموع بدهی‌های وزارت بهداشت به سازمان، ۱۲ هزار میلیارد تومان است، در قبال این، حدود ۶۸۰۰ هزار میلیارد اسناد رسیدگی شده بدهکاری به طرف قرارداد یعنی بیمارستان‌ها داریم، عملاً ما ۴ تا ۵ هزار میلیارد تومان از وزارت بهداشت طلبکاریم.

تأمین اجتماعی ۳ تا ۴ هزار میلیارد به بخش خصوصی بدهکار است

میرهاشم موسوی تأکید کرد: این‌که می‌گویند ما بدهکاریم درست است، اما بدهکار یک بخش هستیم و طلبکار از بخش‌های دیگر درمان. اما برای بخش خصوصی ما به طرف قرارداد‌های خصوصی بدهکار هستیم و تلاش می‌کنیم این بدهی‌ها را پرداخت کنیم که عدد آن‌ها بسیار زیاد نیست، ممکن است جمع آن تا ۳ تا ۴ هزار میلیارد تومان بدهی باشد که هر ماه تلاش می‌کنیم این بدهی‌ها را پرداخت کنیم.

 

دیدگاه تان را بنویسید