238274

مخالفت شرکت های اروپایی با تحریم آلومینیوم روسیه

دنیای معدن: پنج گروه صنعتی اروپایی هشدار دادند تحریم آلومینیوم روسیه به تعطیلی گسترده کارخانه ها در سراسر اروپا منجر خواهد شد.

به گزارش دنیای معدن به نقل از رویترز، پنج انجمن صنعتی بزرگ در اروپا خواستار جلوگیری از تحریم آلومینیوم روسیه شدند چرا که این مسئله به نابودی بسیاری از صنایع در سراسر اروپا منجر خواهد شد.

فدراسیون شرکت های مصرف کننده آلومینیوم در اروپا، انجمن فدرال توسعه اقتصادی و تجارت خارجی آلمان، انجمن ریخته گران ایتالیا، و انجمن ملی فولاد، فلزات، و ضایعات ایتالیا از جمله گروه های تجاری هستند که خواستار عدم تحریم آلومنیوم روسیه شده اند.

این گروه ها تجاری هشدار داده اند تحریم آلومینیوم روسیه به تعطیلی و نابودی هزاران شرکت و کارخانه در سطح اتحادیه منجر خواهد شد.

در بیانیه مشترک پنج گروه تجاری بزرگ اروپایی خطاب به مقامات اتحادیه اروپا، آن ها خواستار اقدام عاجل کمیسیون اروپایی و کشورهای عضو اتحادیه اروپا علیه اعمال محدودیت، وضع تعرفه وارداتی بالا یا ممنوعیت در واردات آلومینیوم از روسیه شده اند چرا که مدعی هستند این اقدام تهدیدی جدی و قریب الوقوع علیه صنعت آلومنیوم اروپا است.

روسیه پس از چین دومین صادر کننده آلومنیوم در بازار جهان است و اگرچه هنوز این صنعت حیاتی تحریم نشده اما آمریکا به دنبال تحریم تجارت آلومنیوم روسیه است و از سوی دیگر بازار فلزات لندن، به عنوان بزرگ ترین بازار تجارت فلز در جهان، روند خارج کردن آلومینویم روسیه از سامانه خود را آغاز کرده است.

 

دیدگاه تان را بنویسید