224031

رشد ایرالکو با طرح‌های توسعه‌ای جدید

دنیای معدن: مدیرعامل شرکت آلومینیوم ایران با اشاره به بخشی از مشکلات شرکت درباره تهیه و تامین مواد اولیه مورد نیاز تصریح کرد: ایرالکو سالانه نیازمند ۴۰۰ هزار تن واردات مواد اولیه است و تهیه این حجم از واردات با وجود تحریم‌ها، سختی‌ها و مشکلاتی را بر ما تحمیل می‌کند.

 به گزارش دنیای معدن به نقل از روابط عمومی شرکت آلومینیوم ایران، مجیدی در نشست با نایب‌رئیس هیات‌مدیره شرکت، عضو هیات‌مدیره، معاونان، مدیران و مشاوران ایرالکو افزود: از حدود ۸ ماه گذشته، بحران‌های جدیدی برای ادامه تولید در نخستین شرکت تولید‌کننده شمش آلومینیوم در ایران و خاورمیانه ایجاد شده است که با تمام این موانع، به لطف خدا و همت همکاران سخت‌کوشمان، همچنان هدف راهبردی خویش را که برافراشته نگه داشتن پرچم تولید و اشتغال در صنعت آلومینیوم کشور است به انجام می‌رسانیم. وی در ادامه با اشاره به انتخاب ایرالکو به عنوان صادرکننده نمونه کشوری در سال گذشته گفت: شرکت آلومینیوم ایران در سال ۱۳۹۹ با تلاش وافر تمام همکاران، موفق به دستیابی به این مهم شد.

وی همچنین با تاکید بر مشکلات زیادی که کاهش مصرف برق در مقاطعی از سال گذشته برای ایرالکو ایجاد کرد، افزود: با وجود کاهش مصرف برق در سال ۹۹، موفق شدیم ۸۶۰۰ تن بیشتر از میانگین سال‌های قبل تولید داشته باشیم و رکورد جدیدی را در تولید ایرالکو ثبت کنیم. الهی شکیب، نایب‌رئیس هیات‌مدیره ایرالکو نیز با رضایت‌بخش دانستن وضعیت تولیدی شرکت اظهار امیدواری کرد: در آینده با اجرای طرح‌های توسعه‌ای و نظرات راهبردی هیات‌مدیره، شاهد رشد و توسعه‌ همه‌جانبه ایرالکو باشیم. وی وضعیت شرکت‌هایی  را که بیش از نیم قرن سابقه داشتند اما در بحران‌های متعدد از جمله شیوع کرونا نتوانستند به حیات تولیدی خود ادامه دهند مورد توجه قرار داد و افزود: در عبور از مشکلات و بحران‌های طولانی، تنها شرکت‌هایی موفق به ادامه‌ کار می‌شوند که از منابع انسانی ارزشمند و مدیران توانمند برخوردار هستند و ایرالکو خوشبختانه با تلاش و ایثارگری منابع انسانی ارزشمند خود، موفق به این امر شد. وی اظهار امیدواری کرد: با تدابیر اتخاذ شده، مشکلات تولید و تامین‌ آند به زودی برطرف شود. نایب‌رئیس هیات‌مدیره ایرالکو، نوسازی و بهسازی تجهیزات و تحقیقات پژوهشی و توسعه‌محوری را لازمه‌ ادامه بقای شرکت‌های تولیدی دانست و خاطرنشان کرد: برای مدیریت متوازن در مجموعه، باید تمام بخش‌ها را مد نظر بگیریم و عدم توازن در قسمت‌های مختلف کارخانه، منجر به بروز مشکلات متعدد در تولید می‌شود. وی برنامه مدون بودجه و قرار داشتن تمامی فرآیندهای شرکت بر مبنای مهندسی را نیز از اساسی‌ترین موارد مد نظر مدیریت دانست و افزود: یکی از موارد مهمی که در امور توسعه‌ای ایرالکو مد نظر است، راه‌اندازی کارخانه آندسازی است؛ چرا که با انجام این امر، بخشی از مشکلات تولید در شرکت برطرف خواهد شد. الهی‌شکیب در ادامه گفت: چنانچه هر مجموعه نسبت به توسعه و به‌روز‌رسانی خود اقدام نکند، مطمئنا رقبا در ابتدا بخشی از بازار و سپس تمام بازار و مشتریان او را تصاحب خواهند کرد و توقف در این حوزه، می‌تواند به بهای سنگینی برای هر شرکت تولیدی تمام شود که ان‌شاءالله با تصویب و حمایت هیات‌مدیره شرکت، دو طرح مهم آندسازی و ایجاد خطوط تولیدی ۳۶۰ یا ۴۰۰ کیلو آمپر به بالا، هدف‌گذاری‌هایی هستند که ایرالکو با اجرا و دستیابی به آنها، سهم بیشتری از بازار داخلی و خارجی را از آن خود خواهد کرد. الهی‌شکیب با مرور کارکرد چند سال گذشته‌ ایرالکو، اوضاع فعلی را رضایت‌بخش دانست و افزود: همان‌طور که می‌دانیم ایرالکو پس از چند سال زیان‌دهی، خوشبختانه از سال ۱۳۹۷ وارد مدار سود‌دهی شد.

 

 

دیدگاه تان را بنویسید