247222

یادداشت مدیر روابط عمومی فولادمبارکه؛

تولید ورق‌های پوشش‌دار در فولاد مبارکه؛ نشان خودباوری و اعتماد به توان داخلی

دنیای معدن: 22 شهریورماه در تقویم رویدادهای گروه فولاد مبارکه، سالروز افتتاح خط ورق رنگی نام‌گذاری شده و این روز نمادی روشن از توان نیروهای داخلی و اعتماد به دانش، تخصص و خودباوری برای تأمین نیازهای داخل کشور و عدم وابستگی به محصولات خارجی و روزی مبارک برای گروه فولاد مبارکه است.

جهان‌ترازی، تأمین نیازهای بازار و صنایع داخلی و پیشگامی در صنعت فولاد کشور دغدغه اصلی شرکت فولاد مبارکه از بدو تأسیس تاکنون بوده و به حول و قوه الهی و با تلاش و مجاهدت شبانه‌روزی، این شرکت همواره در دست‌یابی به اهداف از پیش تعیین‌شده موفق بوده است. در این میان، تولید انواع ورق‌های فولادی به‌ویژه ورق رنگی، اتفاقی مبارک در این شرکت بوده که علاوه بر تأمین نیاز داخلی، ارزآوری خوبی برای کشور به همراه داشته است.

فولاد مبارکه با مدیریت شایسته خود در سه دهه فعالیت، همواره بخش بزرگی از فولاد مصرفی کشور را تأمین کرده و علاوه بر این، سهم زیادی در عرضه انواع ورق‌های فولادی و به‌ویژه ورق‌های پوشش‌دار کشور دارد. کیفیت بالا، رعایت استانداردهای بین‌المللی و مرغوبیت محصولات این شرکت علاوه بر تأمین نیاز مشتریان و کسب رضایت آن‌ها، بازار صادراتی خوبی برای کشور فراهم کرده و اعتبار کشورمان را در عرصه صنعت فولاد در سطح بازارهای بین‌المللی ارتقا داده است.

ورق‌های تولیدشده در شرکت فولاد مبارکه هم‌اکنون شامل انواع ورق‌های سرد و گرم، پوشش‌دار گالوانیزه، رنگی و قلع‌اندود است که در صنایع مختلفی همچون خودروسازی، لوله و پروفیل، قطعه‌سازی، صنایع فلزی سبک و سنگین، صنایع لوازم‌خانگی و الکتریکی، لوله‌های انتقال سیالات و صنایع بسته‌بندی و سایر صنایع کاربردهای متعددی دارد و علاوه بر تأمین نیاز بازار داخل، در بازارهای صادراتی نیز با اقبال خوبی مواجه است.

تولید ورق رنگی در شرکت فولاد مبارکه از سال ۱۳۸۲ با راه‌اندازی یک خط تولید آغاز شد و تاکنون قریب به یک‌میلیون و ۹۰۰ هزار تن از این محصول تولید و به بازار عرصه شده است، ضمن آنکه در سال گذشته پروژه شماره ۲ تولید ورق رنگی در شرکت فولاد مبارکه شروع شده و تولید در آن ادامه دارد.

در حال حاضر، با همت و تلاش کارشناسان و مدیران واحد ورق رنگی و دفتر فنی تعمیرات، بخش‌های مختلف تولید و قطعات مکانیکی این خط تولید با همکاری شرکت‌های دانش‌بنیان داخلی بومی‌سازی شده و بهبودهایی نیز در فرایندهای تولید صورت گرفته و ضمن توانمندسازی شرکت و رفع وابستگی به شرکت‌های خارجی، مانع خروج ارز زیادی از کشور شده است.

۲۲ شهریورماه در تقویم رویدادهای گروه فولاد مبارکه، سالروز افتتاح خط ورق رنگی نام‌گذاری شده و این روز نمادی روشن از توان نیروهای داخلی و اعتماد به دانش، تخصص و خودباوری برای تأمین نیازهای داخل کشور و عدم وابستگی به محصولات خارجی و روزی مبارک برای گروه فولاد مبارکه است و جا دارد از همه عزیزانی که در بخش‌های مختلف گروه فولاد مبارکه در تلاش برای کسب استقلال در صنعت فولاد و تأمین نیازهای کشور هستند و در شرایط تحریم و کمبودها، همواره به رفع مشکلات و رونق و شکوفایی تولید و اقتصاد کشور می‌اندیشند قدردانی کرد.

محمدجواد براتی

مدیر روابط عمومی فولاد مبارکه

 

دیدگاهتان را بنویسید