224042

یحیی به فکر تغییرات گسترده در تیم/ بازیکنان جدید پرسپولیس مشخص شدند

دنیای معدن- بازیکنان جدید پرسپولیس مشخص شدندپرسپولیس در بازی با آلومینیوم اراک به‌وضوح در خط میانی‌اش مشکل داشت، اما یحیی بین دو نیمه مهاجمانش را تغییر داد. این تغییر اشتباه دقیقاً معادل با همین تصمیم غیرمنطقی است که تیم به‌جای تقویت در خط میانی دنبال مهاجم خارجی می‌گردد!

به گزارش دنیای معدن، پرسپولیس در فصل نقل‌و‌انتقالات تابستانی در ازای جدایی محمدحسین کنعانی‌زادگان، شهریار مغانلو و احمد نوراللهی به‌عنوان سه مهره اصلی تیم ۵ بازیکن جدید گرفت، اما همچنان به نظر می‌رسد این تعداد بازیکن -که البته یکی از آن‌ها بعد از سه ماه قراردادش را فسخ کرد و رفت- جوابگوی نیاز کادر فنی نبوده و سرخ‌ها همچنان به بازیکن جدید، باکیفیت و به گفته یحیی «کار دربیار» نیاز مبرم دارند.

فصل قبل احمد نوراللهی مهم‌ترین بازیکن از این دست بود، اما تصور می‌شد با وجود جدایی او ستاره‌هایی مثل امیری یا ترابی بتوانند بار تیم را به دوش بکشند و با حضور مهره‌های جدیدی مثل رضا اسدی خیلی زود خلأ کنعانی و نوراللهی پر شود، اما از بد روزگار ترابی افت کرد و دیگر ملی‌پوشان تیم مثل امیری و سرلک هم نتوانستند در بهترین فرم باشند و حتی افت بازیکنانی مثل سرلک، نعمتی یا پهلوان آنقدر محسوس بود که باعث نیمکت‌نشینی برخی از آن‌ها شد.

کادر فنی پرسپولیس به‌جای حسین کنعانی‌زادگان، دو مدافع میانی (نعمتی و ابراهیمی) و به‌جای نوراللهی یک هافبک میانی (اسدی) گرفت که حداقل تا اینجای فصل از این خرید‌ها نتیجه نگرفته چراکه جدا از کیفیت بازی پرسپولیس که جز یک نیمه از بازی فولاد و دقایقی کوتاه از دو بازی با نساجی و گل‌گهر جذاب بوده، هم در فاز حمله خیلی کم موقعیت می‌سازد هم در بخش دفاعی زیاد گل می‌خورد و به‌وضوح در هر دو فاز مشکل دارد.

شاید در شروع این فصل هیچ‌کس تصور نمی‌کرد پرسپولیس در جناح راست زمین نیاز به تقویت داشته باشد، اما نمایش پرنوسان مهدی شیری و سیامک نعمتی کاری کرد تا کادر فنی دنبال دو بازیکن تاجیک در آن منطقه از زمین بروند و همه را سورپرایز کنند. مهدی شیری مدافع راست استانداردتری نسبت به نعمتی بود، چراکه جمع شدن‌ها و پوشش‌ها را بهتر بلد بود، اما هم در گل خورده از نساجی نقش داشت و هم در فاز حمله کاری از پیش نبرد. سیامک نعمتی در فاز حمله بازیکن بهتری نسبت به شیری به نظر می‌رسید و در بازی با نساجی به‌نوعی پایه‌گذار گل هم شد، اما در بازی بعد مقابل آلومینیوم اراک اشتباه بزرگی مرتکب شد و ضمن پایه‌گذاری گل حریف، مصدوم هم شد و از کادر بازیکنان تیم بیرون رفت.

 

در ابتدای فصل و بعد از آن کسی تصور نمی‌کرد کادر فنی پرسپولیس برای تقویت آن بخش از ترکیب خود حرکتی کند و مثل دو فصل گذشته با سیامک و شیری به نتیجه مطلوب خواهد رسید، اما حالا هنانوف و صفروف آمده‌اند تا احتمالاً آن جناح زمین را تقویت کنند. هنانوف می‌تواند شیری را نیمکت‌نشین کند یا اگر مربیان به بازی با سه دفاع اصرار داشتند جلوزن سمت راست باشد و ابراهیمی را کنار بزند. صفروف هم می‌تواند تهدیدی برای ترابی باشد یا در صورت انتقال ترابی به جناح چپ خط میانی، هافبک راست را دوقبضه مال خود کند و هافبک‌هایی مثل عالیشاه و پهلوان پشت خط او بمانند.

جدایی شهریار مغانلو از پرسپولیس که طی نیم‌فصل حضورش در پرسپولیس موفق شده بود دل کادر فنی و هوادار را به دست بیاورد بشدت دوستداران قهرمان پنج فصل اخیر را نگران کرده و همه می‌گفتند باشگاه نتوانسته بازیکن قابلی جای مغانلو جذب کند، ضمن اینکه پاکدل گزینه‌ای در حد این مهاجم نیست، حتماً و حتما باید مهاجم نوک خارجی جذب شود کما اینکه همچنان بسیاری معتقدند پرسپولیس مهاجم خارجی می‌خواهد.

اما حالا که چهار هفته از فصل تازه گذشته یک آمار عجیب را پیش روی‌تان قرار می‌دهیم تا باور کنید سرخ‌ها در خط حمله مشکلی ندارند یا حداقل فعلاً و قبل از شروع فصل تازه لیگ قهرمانان آسیا، خط حمله مشکل بزرگ پرسپولیس نیست.

 

دیدگاه تان را بنویسید