250569

در بازدید مهندس صباغ از پروژه‌های مجتمع مس شهر بابک مطرح شد؛

افزایش چهار برابری تولید کنسانتره در طرح توسعه مجتمع مس شهربابک

دنیای معدن: قائم مقام مدیر عامل شرکت ملی صنایع مس ایران، در بازدید از پروژه‌های مجتمع مس شهربابک از بزنامه‌ریزی برای افزایش چهاربرابری تولید کنسانتره در طرح توصعه این مجتمع خبر داد.

به گزارش دنیای معدن از مس‌پرس، در سفر یک روزه مهندس صباغ قائم مقام مدیرعامل شرکت ملی صنایع مس ایران و مهندس اشجع مدیرعامل شرکت متمم (مهندسی توسعه شرکت ملی صنایع مس ایران) به مجتمع مس شهربابک با همراهی مهندس محمودی مدیر مجتمع از پروژه های تغلیظ 2 و 3، مجتمع آبرسانی، معدن چاه فیروزه، پروژه آبگیری چاه فیروزه، ورزشگاه مس، پالایشگاه خاتون آباد، کارخانه های اکسیژن، فلوتاسیون و آهک و نیروگاه خورشیدی شهربابک بازدید شد.

به گزارش مس‌پرس، مهندس صباغ قائم مقام مدیر عامل شرکت ملی صنایع مس ایران در پایان بازدید از طرح‌های توسعه مس در شهربابک، با اشاره به اقلام بالای سرمایه‌گذاری شرکت ملی مس در مجتمع مس شهربابک و برنامه ریزی برای افزایش چهار برابری تولید کنسانتره از 150 هزار تن به 600 هزار تن در سال، گفت: افزایش ظرفیت تولید این مجتمع در سه سال آینده با وضعیت کنونی قابل مقایسه نیست که در پی این تحول و توسعه، افزایش زنجیره پایین دست را نیز شاهد خواهیم بود.

وی در ادامه افزود: تجهیز معدن و به کارگیری پیمانکاران جدید در راستای توسعه حوزه استخراج مجتمع مس شهربابک در دستور کار قرار گرفته است.

مهندس صباغ از فعالیت بدون وقفه طرح‌های توسعه در مجتمع مس شهربابک اظهار رضایت کرد و گفت: با توجه به روند مناسب پیشرفت کارخانه تغلیظ 2، در اوایل سال 1404 شاهد بهره‌برداری از این پروژه خواهیم بود.

قائم مقام مدیرعامل شرکت ملی صنایع مس ایران با اشاره به سرعت بالای اجرای فرآیند نصب تجهیزات و پروژه آبگیری در معدن چاه فیروزه و با توجه به تامین مالی پیمانکاران، از بهره برداری این معدن در بازه‌ی زمانی اسفند سال 1403 تا خرداد 1404 خبر داد.

 

دیدگاهتان را بنویسید