237693

«فملی»، «هرمز» و «فخوز» صدرنشین شدند

دنیای معدن- ملی صنایع مس، فولاد هرمزگان و فولاد خوزستان، سه‌شرکت برتر هفته پایانی دوم مهر، بیشترین فروش بازار فیزیکی بورس کالای ایران را به خود اختصاص دادند.

به گزارش «دنیای معدن»، بورس‌کالای ایران برترین‌های خود را در هفته دوم مهر براساس ارزش فروش شرکت‌ها در بازار فیزیکی اعلام کرد. جزئیات رتبه‌‌‌بندی جایگاه شرکت‌ها از لحاظ فروش به شرح زیر است:

ملی صنایع مس ایران با ثبت معامله ۴‌هزار و ۷۰۰تن مس کاتد، مس کم‌عیار و سولفور مولیبدن به ارزش بیش از ۹۷۹میلیارد تومان در رتبه نخست ایستاد.

فولاد هرمزگان جنوب با فروش ۶۰‌هزار تن تختال C به ارزش نزدیک به ۷۶۵میلیارد تومان، دوم شد.

فولاد خوزستان با فروش ۵۳‌هزار تن تختال C و شمش بلوم به ارزش نزدیک به ۶۸۲میلیارد تومان، سوم شد.

پالایش نفت اصفهان با ثبت معامله ۵۰‌هزار تن وکیوم‌باتوم و لوب‌کات سبک به ارزش بیش از ۴۹۶میلیارد تومان در رتبه چهارم ایستاد.

ذوب‌آهن اصفهان با ثبت معامله ۳۰‌هزار و ۲۹۷تن تیرآهن و میلگرد به ارزش بیش از ۴۹۰میلیارد تومان پنجم شد.

مجتمع فولاد خراسان ۳۷‌هزار و ۸۰تن میلگرد، شمش بلوم و آهن‌اسفنجی به ارزش نزدیک به ۴۸۴میلیارد تومان را فروخت و ششم شد.

معدنی و صنعتی چادرملو با فروش ۷۰‌هزار تن گندله و کنسانتره سنگ‌آهن، شمش بلوم و آهن اسفنجی به ارزش بیش از ۴۵۰میلیارد تومان هفتم شد.

پتروشیمی تندگویان با فروش ۱۳‌هزار و ۷۳۰تن پلی‌اتیلن ترفتالات بطری و نساجی و نخ پلی‌استر در گریدهای مختلف به ارزش ۴۱۴میلیارد تومان در جایگاه هشتم قرار گرفت.

پالایش نفت بندرعباس با ثبت معامله ۳۸‌هزار و ۵۰۰تن وکیوم باتوم، لوب‌کات سنگین و سلاپس‌واکس به ارزش نزدیک به ۴۰۴میلیارد تومان، نهم شد.

سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران هم با فروش ۴۵‌هزار تن آهن اسفنجی به ارزش نزدیک به ۳۶۹میلیارد تومان در رتبه دهم ایستاد.

 

دیدگاه تان را بنویسید