227419

ارتقای رتبه اعتباری شرکت مس

دنیای معدن: شرکت رتبه‌بندی اعتباری پایا با همکاری شرکت ای جی. سی. آر. اوراسیا، رتبه اعتباری شرکت ملی صنایع مس ایران را ارزیابی کرده و درجه اعتباری شرکت را از طبقه کیفیت بالا (+A) به طبقه کیفیت اعتباری بسیار بالا (-AA) ارتقا داده است. آخرین صورت‌های مالی حسابرسی‌شده مورد استفاده برای استخراج نسبت‌های مالی در این ارزیابی، صورت‌های مالی سال مالی منتهی به ۳۰ اسفند ۹۹ است.

به گزارش دنیای معدن، بر اساس این گزارش، در مجموع عملکرد مناسب شرکت ملی صنایع مس ایران در تقویت ساختار سرمایه در کنار بهبود نرخ فروش طی یکسال گذشته منجر به بهبود رتبه اعتباری بلندمدت شرکت ملی صنایع مس ایران شده است.

این گزارش می‌افزاید: بر اساس این ارزیابی، رتبه اعتباری شرکت در ردیف شرکت‌های فولاد مبارکه اصفهان و پتروشیمی پارس و بالاتر از سایر شرکت‌های رتبه‌بندی شده قرار گرفته است.

این ارزیابی بر اساس صورت مالی سال ۹۹ است و در صورت استفاده از صورت‌های مالی حسابرسی‌شده ۳۱ شهریور سال‌جاری که در نتیجه بهبود بسیاری از نسبت‌های مالی موثر که در روند رو به رشد مستمر درآمدهای شرکت مس حادث شده، رتبه اعتباری شرکت بهتر از این نیز می‌شد. همچنین در خبر دیگری مدیرعامل شرکت ملی صنایع مس ایران از ثبت فروش ۵۵ هزار و ۱۸۸ میلیارد تومانی طی ۹ ماه این  شرکت خبر داد و افزود: ملی صنایع مس ایران طی  ۹ ماه سال‌جاری موفق به ثبت فروش بی‌سابقه ۵۵ هزار و ۱۸۸ میلیارد تومانی شد. اردشیر سعدمحمدی مدیرعامل شرکت ملی صنایع مس ایران با بیان این مطلب گفت: این میزان فروش، با رشد ۹۷درصدی نسبت به مدت مشابه سال قبل همراه بوده است.

وی در ادامه با اشاره به میزان فروش آذر ماه سال‌جاری خاطرنشان کرد: در آذرماه موفق به ثبت فروش ۷هزار و ۲۸۵ میلیارد تومانی شده‌ایم  که نسبت به مدت مشابه سال پیش با رشد ۴۹درصدی همراه بوده است.

 

دیدگاه تان را بنویسید