کدخبر: 222219 ارسال به دیگران پرینت

برترین پروژه های مس جهان بر اساس هزینه های سرمایه ای (Capex) معرفی شدند

دنیای معدن: موسسه Fitch Solutions : بر اساس جدیدترین گزارش صنعتی این تحلیلگر بازار، تولید معدنی مس جهان در سال 2021 به دلیل افزایش پروژه های جدید متعدد و اثرات کاهش تولید در سال 2020 ناشی از قرنطینه کرونا، به میزان 7.8 درصد رشد سالانه خواهد داشت.

به گزارش دنیای معدن، تولید چند سال آینده قوی پیش بینی می شود چراکه تعدادی از پروژه ها و توسعه های جدید به مدار تولید می رسند که با قیمت های بالای مس و تقاضای مس حمایت می شوند.

فیچ پیش بینی می کند تولید معدنی مس جهان به طور متوسط   سالانه نرخ رشد 3.8 درصدی در بین سال‌های 2021 تا 2030 داشته باشد و تولید سالانه از 20.2 میلیون تن در سال 2020 به 29.4 میلیون تن در پایان دهه افزایش یابد.

شیلی بزرگترین تولیدکننده مس جهان، پذیرای توسعه پروژه های اصلی معدنکاران بزرگ مقیاسی نظیر BHP و Teck Resources می باشد که به زیرساخت های توسعه یافته، ذخایر گسترده و سوابق تاریخی ثابت این کشور مجذوب شده اند.

شیلی در سال های اخیر حجم قابل توجهی سرمایه گذاری در معادن را به خود جذب کرده است که طی سال های آینده به ثمر می نشیند چراکه پروژه های جدید تعیین شده به مدار تولید می رسند و پیش بینی رشد این تحلیلگر در سال 2021 عمدتا با راه اندازی پروژه Spence Growth متعقل به BHP حمایت می شود.

مس تقاضای زیادی برای استفاده در انرژی های تجدیدپذیر و خودروهای الکتریکی دارد اما ذخایر جدید کمیاب هستند و بازیابی آنها به طور فزاینده ای دشوار است.

در حالی که شیلی بزرگترین تولیدکننده مس در جهان است، فیچ انتظار دارد استرالیا و کانادا نیز پروژه های جدیدی معرفی نمایند.

این تحلیلگر 10 پروژه مس برتر جهان را بر اساس Capex (هزینه های سرمایه ای) رتبه بندی کرده، در حالی که شیلی در این لیست غایب است.جعفری طهرانی

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید:

دیدگاه تان را بنویسید