253299

رئیس انجمن تولیدکنندگان فولاد در گفت‌وگو با پاون:

میزان برق تحویلی به صنعت فولاد افزایش می‌یابد/ تولید فولاد در دو سال گذشته افزایش یافت

دنیای معدن-رئیس انجمن تولیدکنندگان فولاد با بیان اینکه با هماهنگی و تعامل با وزارت نیرو در فصل گرم سال جاری برق بیشتری برای صنعت فولاد تامین می‌کنیم، افزود: در سایه تعامل وزارت نیرو با صنعت فولاد در دو سال گذشته شاهد افزایش تولید فولاد در کشور بودیم.

به گزارش دنیای معدن از (پاون)، "بهرام سبحانی" در ارتباط با برنامه‌ریزی و تعامل وزارت نیرو با انجمن تولیدکنندگان در راستای تامین حداکثری برق در فصل گرم سال گفت: تمامی واحد‌های صنعتی فولاد کشور به طور متوسط با ظرفیت ۹۰ تا ۹۵ درصد در حال فعالیت هستند و تلاش می‌کنیم در سایه تعامل با وزارت نیرو در فصل گرم سال جاری برق بیشتری را برای این واحد‌ها تامین کنیم.

وی با اشاره به اینکه صنعت فولاد یکی از صنایع پیشران کشور است و بسیاری از صنایع تولیدی و عمرانی کشور به این صنعت وابسته هستند، افزود: برای فصل گرم سال جاری مقرر شده است تا با توجه به ظرفیت و قدرت مانوری که هر کدام از واحد‌های صنعتی فولادی دارند، انجمن فولاد با همکاری وزارت نیرو نسبت به تحویل برق به این واحدهای صنعتی قدام کند.

رئیس انجمن تولیدکنندگان فولاد با ابراز رضایت از برنامه‌های مدیریت مصرف برق دو سال گذشته وزارت نیرو و نقش مثبت آن در افزایش میزان تولید این صنعت گفت: با توجه به ناترازی برقی که در فصل گرم سال در کشور وجود دارد، صنایع انرژی‌بر مانند فولاد تلاش می‌کنند تا از طریق جابجایی بار و انتقال ساعات پرباری به نیمه شب ضمن کمک به صنعت برق کشور در کاهش ناترازی، میزان تولید خود را با استفاده از حداکثر ظرفیت افزایش دهند.

سبحانی در بخش پایانی سخنان خود با اشاره به روند افزایشی تولید فولاد کشور در دولت سیزدهم افزود: در دو سال و نیم گذشته صنعت فولاد به صورت مستمر شاهد روند افزایشی تولید بوده است و در صورت تامین انرژی بیشتر امکان استمرار این روند مثبت در آینده نیز وجود خواهد داشت.

 

دیدگاهتان را بنویسید