251428

تولید نخستین تختال در شرکت فولاد سفیددشت با اتکا به تکنولوژی ایرانی

دنیای معدن: محمدیاسر طیب نیا، مدیرعامل فولاد مبارکه:این طرح به‌عنوان یکی از طرح‌های هفت‌گانه در استان‌های کشور (معروف به طرح‌های هفت‌گانه استانی) برای اولین‌بار در کشور با تکنولوژی، مهندسی، تأمین و ساخت قطعات داخلی و به دست توانمند متخصصان ایرانی به بهره‌برداری رسید.

به گزارش دنیای معدن، در فرایند راه‌اندازی تمامی واحدهای این شرکت به‌عنوان پیش‌گام طرح‌های هفت‌گانه فولاد استانی، حمایت‌های ایمیدرو، شرکت فولاد مبارکه، شرکت ملی فولاد ایران، شرکت‌های فولاد پایا، مهندسی (MME) و فنی و مهندسی مبارکه و تلاش و همدلی متخصصان داخلی و ارکان پروژه نقش بی‌بدیل و قابل تقدیری ایفا نمودند. 

ارباب‌زاده، مدیر عامل شرکت فولاد سفید دشت: شرکت فولاد سفیددشت نخستین کارخانه فولادسازی کشور است که با تکنولوژی ایرانی و با اتکای حداکثری بر دانش متخصصین داخلی طی چند مرحله وارد فاز بهره‌برداری شده است. در گام نخست و به‌منظور استفاده حداکثری از سرمایه‌گذاری‌های انجام‌شده در این پروژه، واحد احیا مستقیم این مجتمع فولادی از آبان‌ماه سال ۱۳۹۵ مورد بهره‌برداری قرار گرفت و با تولید آهن اسفنجی کمی و کیفی موردنیاز فولاد مبارکه و سایر واحدهای فولادسازی این گروه در کوتاه‌ترین زمان ممکن از ظرفیت اسمی خود عبور کرد.

گفتنی است از سال ۱۳۹۸ با خرید حق امتیاز استفاده از پساب شهری به‌میزان‌۱۵۰ لیتربر ثانیه پیش بینی لازم برای تامین بخش قابل توجهی از آب مورد نیاز آن شرکت صورت گرفته است.

دیدگاهتان را بنویسید