251427

روز گذشته و با تلاش متخصصان ایرانی

تولید موفقیت آمیز اولین اسلب در شرکت فولاد سپیددشت با دانش بومی، توسط متخصصان داخلی

دنیای معدن: تلاش متخصصان و کارشناسان ایرانی روز گذشته با تولید موفقیت آمیز اولین نمونه “اسلب” در واحد فولادسازی سپیددشت به بار نشست و طی ماه‌های آینده این محصول به بازارهای داخلی و خارجی عرضه خواهد شد.

به گزارش دنیای معدن از روابط عمومی شرکت ملی فولاد ایران، اولین اسلب تولید شده در روز گذشته با ضخامت ۲۰۰ میلی متر و عرض ۱۳۰ سانتی متر با ماشین ریخته‌گری مداوم شرکت فولاد سپیددشت، توسط نیروهای توانمند و متعهد ایرانی و بدون حضور کارشناسان خارجی و صرفا با تکیه بر توان و دانش فنی بومی تولید شد.

بنابه این گزارش تکنولوژی تولید اسلب در واحد مذکور، توسط شرکت “MME” طراحی و تامین و توسط شرکت فولاد پایا اجرایی شده است.

شرکت فولاد سپیددشت توانایی تولید سالیانه ۸۰۰ هزار تن اسلب با عرض‌های مختلف ۸۰ تا ۱۳۰ سانتیمتر در دو ضخامت ۱۵۰ و ۲۰۰ میلیمتری و قابلیت افزایش ظرفیت تولید تا یک میلیون تن اسلب در سال را نیز دارد.

باتکمیل شدن واحد فولادسازی سپیددشت، اشتغالزایی این طرح ۷۰۰ نفر بطور مستقیم و ۳۵۰۰ نفر نیز بطور غیرمستقیم خواهد بود.

شایان ذکر است واحد احیاء مستقیم این شرکت که تولید کننده آهن اسفنجی می‌باشد سال ۱۳۹۵ افتتاح و به بهره‌برداری رسیده است و از این محصول برای تولید اسلب در واحد فولادسازی استفاده خواهد شد.

همچنین با راه اندازی این واحد اسلب، شرکت فولاد سپیددشت نخستین طرح از طرح‌های هفتگانه فولادی است که بعد از سالها تلاش طی یکی دو سال گذشته باهم‌افزایی و تلاش همه جانبه سازمان ایمیدرو، مدیریت راهبردی شرکت ملی فولاد ایران، مشاور و پیمانکاران، مشکلات پیش روی این واحد مرتفع و به بهره‌برداری رسیده و درحال حاضر هر دو فاز آن تکمیل شده است و محصول تولیدی آن اسلب می باشد.

 

دیدگاهتان را بنویسید