251299

مدیر اقتصادی ایمیدرو در گفت و گو با رادیو اقتصاد؛

امسال صادرات معدن و صنایع معدنی از 12 میلیارد دلار عبور می کند

دنیای معدن-مدیر اقتصادی ایمیدرو گفت: پیش بینی می شود ارزش صادرات بخش معدن و صنایع معدنی تا انتهای سال جاری 1.5 تا دو میلیارد دلار افزایش یابد.

به گزارش دنیای معدن از روابط عمومی ایمیدرو، امیر نوژن یونسیان که شامگاه گذشته با رادیو اقتصاد گفت و گو می کرد، با اشاره به برنامه صادراتی این حوزه در سال جاری، اظهار داشت: به رغم وجود چالش هایی، طی 10 ماه سال 1402 ارزش صادرات معدن و صنایع معدنی از 11 میلیارد دلار عبور کرد.

وی با بیان اینکه طی سال های اخیر به طور متوسط صادرات این بخش به 12 میلیارد دلار رسیده، گفت: پیش بینی می کنیم تا پایان امسال ارزش صادرات با رشد 1.5 میلیارد تا 2 میلیارد دلاری از 12 میلیارد دلار نیز عبور کند.

یونسیان ارزش صادرات زنجیره فولاد را بیش از 4.9 میلیارد دلار اعلام کرد و گفت: این رقم رشد 6درصدی نسبت به مدت مشابه سال قبل داشته است.

مدیر اقتصادی ایمیدرو همچنین درباره تامین نیاز داخل اظهار داشت: محصولات زنجیره معدن و صنایع معدنی در بورس کالا عرضه و در صورت تامین نیاز داخل، صادرات انجام می شود.

وی گفت: یکی از نقش هایی که سازمان های توسعه ای از جمله ایمیدرو ایفا می کنند توسعه زنجیره ارزش است.

یونسیان درباره اقدامات ایمیدرو برای توسعه زنجیره پائین دستی، اظهار داشت: سرمایه گذاری هایی که برای اجرای طرح های تولید ورق های الکتریکی، لوله های بدون درز (مورد استفاده در صنعت نفت و گاز) و ... شده در همین راستا تعریف شده که ارزش صادرات معدن و صنایع معدنی افزایش یابد.

 

دیدگاهتان را بنویسید