250689

رئیس انجمن تولیدکنندگان فولاد در گفتگوی اختصاصی با دنیای معدن مطرح کرد:

با کمبود انرژی صنعت فولاد نمی تواند در ۱۴۰۴ به تولید ۵۵ میلیون تن برسد

دنیای معدن-رئیس انجمن تولیدکنندگان فولاد کشور گفت: با توجه به کمبود و محدودیت‌های استفاده از انرژی برق و گاز صنعت فولاد نمی‌تواند در افق ۱۴۰۴ به تولید ۵۵ میلیون تن در سال دست پیدا کند.

بهرام سبحانی در گفتگوی اختصاصی با خبرنگار دنیای معدن، افزود: با تلاش دست‌اندرکاران و برنامه ریزان ظرفیت‌های زیادی در صنعت فولاد کشور بر اساس افق ۲۰ ساله و چشم انداز ۱۴۰۴ ایجاد شده تا بتوانیم در سال ۱۴۰۴ به تولید ۵۵ میلیون تن دست پیدا کنیم و با این برنامه‌ریزی تولید صنعت فولاد کشور باید در سال یاد شده باید سالانه به ۵۵ میلیون تن محصولات فولادی افزایش یابد.

رئیس انجمن تولیدکنندگان فولاد کشور تاکید کرد: ولی در این راستا دستگاه‌های اجرایی تامین کننده انرژی  نتوانستند خود را آماده کنند.

سبحانی اظهار داشت: این شرایط سبب شده که با توجه به ظرفیت ۴۵ میلیون تنی که امروزه در صنعت فولاد کشور وجود دارد در تامین گاز و برق هم اکنون با محدودیت زیادی مواجه هستیم.

وی تاکید کرد: برای استفاده از این ظرفیت وظیفه وزارت نیرو و وزارت نفت است تا بتوانند با افزایش تولید برق و گاز زمینه های استفاده صنعت فولاد از این ظرفیت را فراهم کنند.

 رئیس انجمن تولید کنندگان فولاد کشور در پاسخ به سوال خبرنگار دنیای معدن مبنی بر اینکه با این شرایط آیا می‌توانیم در ۱۴۰۴ از ظرفیت ۵۵ میلیون تن در سال استفاده کنیم،گفت: با توجه به این شرایط ما نمی‌توانیم از این ظرفیت به صورت کامل بهره‌برداری کنیم و علت آن نیز کمبود انرژی در صنعت فولاد است.

 

دیدگاهتان را بنویسید