250265

بارگذاری کاتالیست‌های خوارزمی در مدول E فولاد مبارکه

دنیای معدن: کاتالیست‌های DRI گسترش فناوری خوارزمی در مدول E مجتمع فولاد مبارکه با موفقیت بارگذاری شد.

به گزارش دنیای معدن از روابط عمومی خوارزمی، همکاری گسترش فناوری خوارزمی و مجتمع عظیم فولاد مبارکه سابقه‌ای طولانی دارد. در حال حاضر مگامدول خرازی B، مدول B و مدول C از واحدهای احیا مستقیم این بزرگترین مجتمع تولید کننده فولاد کشور از کاتالیست‌های گسترش فناوری خوارزمی استفاده می‌کند و گزارش‌های عملکرد تهیه شده نشان از عملکرد درخشان کاتالیست‌های خوارزمی دارند.

کاتالیست‌های خوارزمی در مگامدول خرازی B، از سال 1398 در این مجموعه بارگذاری شده و فولاد مبارکه تا به امروز همچنان با عملکرد بالای این کاتالیست‌ها در حال تولید آهن اسفنجی است.

با توجه به عملکرد مثبت کاتالیست‌های احیاء مستقیم خوارزمی، مجتمع فولاد مبارکه اصفهان تصمیم به بارگذاری کاتالیست‌های خوارزمی در مدول E این مجتمع گرفت. از این رو، ظرف مدت یک هفته، تیم هفت نفره کارشناسان خبره گسترش فناوری خوارزمی در این مجتمع حضور پیدا کرده و بارگذاری مدول E که شامل 432 تیوب بود را با موفقیت به اتمام رساندند و این مدول با کاتالیست‌های خوارزمی مجددا در مدار تولید قرار گرفت.

همچنین در آخرین گزارش مجتمع فولاد مبارکه اصفهان، معاون بهره‌برداری فولاد مبارکه،اعلام کرد که مقایسه عملکرد تولید سه‌ماهه پاییز سال ۱۴۰۲ فولاد مبارکه در بخش‌های مختلف حاکی از آن است که تولید آهن اسفنجی در مدول‌های احیا مستقیم فولاد مبارکه در پاییز سال ۱۴۰۱ یک‌میلیون و ۷۴۳ هزار تن بوده و در مدت مشابه سال ۱۴۰۲ با ۳.۹ درصد رشد به یک‌میلیون و ۸۱۲ هزار تن افزایش یافته است. این رکورد برای شرکت گسترش فناوری خوارزمی به عنوان یکی از تولیدکنندگان کاتالیست این مجموعه عظیم، باعث افتخار است که توانسته در این رکوردها سهمی داشته باشد.

 

دیدگاهتان را بنویسید