249341

چشم‌انداز بازار فولاد چین در کوتاه‌مدت

دنیای معدن: براساس آخرین گزارش ماهانه انجمن آهن و فولاد چین، انتظار می‌رود قیمت فولاد چین پس از افزایش قیمت‌های اخیر در آینده نزدیک با نوسانات جزئی باقی بماند، زیرا تقاضای صنایع مصرف‌کننده فولاد ممکن است با رشدی آرام، عملکرد ضعیفی داشته باشد. این انجمن خاطرنشان کرد که تاثیر درگیری‌‌‌های ژئوپلیتیک جهان هم ممکن است ابهامات پیرامون بهبود اقتصاد جهانی را تشدید کند.

به گزارش «دنیای معدن»، در مورد بازار داخلی چین، بهبود تقاضا در میان صنایع مصرف‌کننده فولاد نتوانسته است انتظارات بازار را برآورده کند و سقوط مداوم بخش املاک ممکن است همچنان بر مصرف فولاد تاثیر منفی بگذارد. طی ژانویه تا اکتبر، تولید فولاد خام چین افزایش ۱.۴درصدی را در مقایسه با سال گذشته ثبت کرد، در حالی که مصرف ظاهری فولاد خام این کشور ۲‌درصد کاهش یافت که نشان می‌دهد عدم‌تعادل بین عرضه و تقاضا هنوز برقرار است. با این حال، موجودی فولاد به‌طور پیوسته کاهش یافته و فشار بازار از سمت عرضه را تا حدودی کاهش داده است.

در حال حاضر، عملکرد ثابت بخش‌‌‌هایی مانند زیرساخت، صنایع تولیدی و صادرات نیروی محرکه حمایت از مصرف فولاد چین است، در حالی که پایداری و ثبات دغدغه بازار است. علاوه بر این، تولیدکنندگان فولاد چین همچنان با چالش‌‌‌های زیادی در زمینه کاهش هزینه‌‌‌های تولید خود مواجه هستند، زیرا قیمت سنگ‌‌‌آهن وارداتی بالا بوده است. در ماه اکتبر، متوسط قیمت سنگ‌آهن وارداتی به ۱۱۲.۹دلار بر تن رسید که ۲۲.۷درصد نسبت به دسامبر گذشته افزایش داشت، در حالی که قیمت فولاد در بازار داخلی در مدت مشابه ۵.۱‌درصد کاهش داشت.

 

دیدگاهتان را بنویسید