249202

رئیس ستاد ملی روایت پیشرفت

ذوب‌آهن اصفهان ریل پیشرفت ایران را می سازد

دنیای معدن-حجت الاسلام حامد تقدیری رئیس ستاد ملی روایت پیشرفت و تنی چند از اعضای این ستاد دوشنبه ۶ آذرماه با حضور در ذوب‌آهن اصفهان، ضمن بازدید از خط تولید، با مدیرعامل و مسئولین این مجتمع عظیم صنعتی دیدار و گفتگو کردند.

به گزارش دنیای معدن، حجت الاسلام حامد تقدیری پس از این بازدید گفت : ذوب آهن اصفهان با تکیه بر توان تلاشگران و متخصصان خود نه تنها ریل مورد نیاز راه آهن و متروی کشور را تولید می کند بلکه با انواع محصولات صنعتی ، ریل پیشرفت ایران اسلامی را می سازد .

وی اظهار داشت : ذوب آهن نه تنها نیاز کشور به این محصولات را تامین می کند بلکه می تواند انواع ریل و سایر محصولات صنعتی را به کشورهای منطقه صادر کند .

رئیس ستاد ملی روایت پیشرفت افزود: پیشرفت در عرصه های مختلف تولیدی و بومی سازی در ذوب آهن اصفهان به خوبی مشهود است و این دستاوردها برای هر ایرانی غرورآفرین است.

مدیرعامل ذوب‌آهن اصفهان در این دیدار با اشاره به اینکه این مجتمع بزرگ صنعتی با ۵۲ سال سابقه همچنان بر بلندای صنعت فولاد کشور می درخشد، گفت : پیش از انقلاب ظرفیت تولید فولاد کشور تنها یک میلیون تن بود اما هم اکنون تولید بیش از ۳۳ میلیون تن است.

 وی افزود : ذوب آهن اصفهان به عنوان پیشران توسعه حمل و نقل ریلی و تنها تولید کننده ریل در غرب آسیا تاکنون بیش از ۱۴۵ هزار تن از این محصول استراتژیک را تولید و به راه آهن جمهوری اسلامی و متروی کلان شهرها تحویل داده است.

وی افزود : در سفر اخیر ریاست جمهور به استان اصفهان نیز ضمن ارائه گزارشی از عملکرد ذوب آهن به حضور ایشان ، آمادگی خود را برای تامین کامل نیاز ریلی کشور اعلام نمودیم.

مدیرعامل ذوب آهن اصفهان تصریح کرد : این مجتمع بزرگ صنعتی با تولید محصولات طویل ساختمانی نظیر تیرآهن بال پهن نیز آمادگی خود را برای تامین تیرآهن مورد نیاز طرح نهضت ملی مسکن اعلام نموده است. محصولی که ارتقاء سایزهای تولید آن تا پایان سال در برنامه قرار دارد. 

مهدی کوهی بیان کرد : در کنار تامین نیاز ریلی کشور و صنعت ساختمان به مقوله تولید آرک های معدنی نیز ورود کردیم که این محصول در گشودن جبهه های کاری و ایمن سازی معادن نقش کلیدی دارد.

کوهی افزود : امروز متخصصین ذوب‌آهن اصفهان موفق شدند ما می توانیم را که کلام حضرت امام (ره) بود به ما توانستیم ترجمه کنند و در شرایط سخت تحریم ، تولید ریل ملی را رقم بزنند .

 وی افزود :فعالیت شرکت های دانش بنیان اهمیت بسیاری دارند و علاوه بر حمایت ، باید آنها را در بخش صنعت مستقر کرد تا از نزدیک مشکلات را حس کنند و در کنار صنعت رشد نمایند که حاصل آن اقدامات موثر و سازنده خواهد بود.

وی با اشاره به اینکه ذوب آهن اصفهان مشارکت خوبی با دانش بنیان ها دارد و از جمله در پروژه های زیست محیطی این همکاری با جدیت در حال انجام است، گفت : شرکت های دانش بنیان از دو مزیت کاهش زمان پروژه و کاهش هزینه ها برخوردارند و می توانند بسیاری مشکلات صنایع را حل کنند .

لازم به یادآوری است؛ سند ملی روایت پیشرفت اسفند ماه ۱۴۰۱ درجلسه چهل و دوم شورای عالی جوانان با هدف حفظ و اشاعه هویت ملی نوجوانان و جوانان کشور، گفتمان سازی تولید ادبیات و جریان سازی عمومی از روایت پیشرفت کشور به منطور تقویت روحیه خودباوری و امید در نسل جوان، معرفی پیشرفت ها و دستاوردها، شناخت چهره های شاخص و پیشگام در عرصه پیشرفت، آموزش و تربیت راویان پیشرفت و تولید محتوای رسانه ای اثرگذار برای بیان خلاقانه دستاوردها به نسل جوان و نوجوان کشور، مصوب شد.

 

دیدگاهتان را بنویسید