249046

آغاز پذیره ‌نویسی سهام صبا فولاد خلیج فارس در فرابورس

دنیای معدن- پذیره‌نویسی سهام شرکت صبا فولاد خلیج فارس با نماد «فصباح» از روز دوشنبه 29 آبان ماه به روش سلب حق تقدم در فرابورس ایران آغاز شد.

به گزارش دنیای معدن از روابط عمومی شرکت صبا فولاد خلیج فارس، شرکت صبا فولاد خلیج فارس بر اساس مصوبه مجمع فوق‌العاده به تاریخ 5 مهرماه جاری، در نظر دارد سرمایه خود را با سلب حق تقدم خرید سهام از سهامداران فعلی و صدور سهام جدید از مبلغ 5500 ریال به 50 هزار میلیارد ریال افزایش دهد.

افزایش سرمایه این شرکت با هدف تامین بخشی از مخارج سرمایه‌ای مورد نیاز جهت اجرای طرح احداث واحد احیای مستقیم با ظرفیت سالانه 1.76 میلیون تن بریکت گرم انجام خواهد شد.

بدین ترتیب پذیره‌نویسی 9 میلیارد و 196 میلیون سهم این شرکت به قیمت هر سهم 4839 ریال از روز 29 آبان تا 15 روز یعنی 13 آذرماه انجام خواهد شد.

از ارکان این پذیره‌نویسی می‌توان از کارگزاری صبا جهاد به عنوان عامل و شرکت سرمایه‌گذاری صندوق بازنشستگی کشوری به عنوان متعهد پذیره‌نویسی نام برد. این صندوق تعهد داده است که در 5 روز پایانی مدت پذیره‌نویسی نسبت به خرید کل سهام باقی‌مانده اقدام کند.

میزان سهام قابل خریداری از سوی اشخاص حقیقی و حقوقی نیز حداقل 1 سهم و حداکثر 9 میلیارد و196 میلیون و 114 هزار و 900 سهم در نظر گرفته شده است.

با توجه به اینکه پذیره‌نویسی سهام شرکت صبا فولاد خلیج فارس از طریق سامانه معاملاتی فرابورس ایران انجام می‌شود، متقاضیان خرید سهام باید از طریق کارگزاری‌های عضو فرابورس در بازه زمانی تعیین شده اقدام به ثبت سفارش کنند.

شایان ذکر است سهام شرکت صبا فولاد خلیج فارس در تیرماه 1402 در فرابورس عرضه اولیه شده و با نماد «فصبا» در بازار دوم فرابورس معامله می شود.

 

دیدگاهتان را بنویسید