238456

به منظور پایداری شبکه برق فولاد خوزستان؛

خط و پست ۴۰۰ کیلو‌ولت فولاد خوزستان به بهره‌برداری می‌رسد

دنیای معدن: خط و پست ۴۰۰ کیلو‌ولت فولاد خوزستان به منظور پایداری شبکه برق، با سرمایه‌گذاری ۱۵ هزار میلیاردی به بهره‌برداری می‌رسد.

به گزارش دنیای معدن، میثم شهنیانی معاون برنامه ریزی و اجرای پروژه‌های شرکت فولاد خوزستان در گفتگو با خبرنگار روابط‌عمومی ضمن اعلام این خبر افزود: به منظور افزایش پایداری شبکه برق فولاد خوزستان و کاهش توقفات و کمک به ثبات شبکه برق کشور، خط و پست برق ۴۰۰ کیلوولت فولاد خوزستان در دست احداث است.

وی از بهره‌برداری پست برق در آینده نزدیک خبر داد و افزود: مراحل تست تجهیزات در حال انجام است. تجهیزات اصلی پست شامل: چهار دستگاه ترانس ۳۱۵ مگاولتی بوده که مجموع توان ترانس‌ها یک هزار و ۲۶۰ مگاولت است. با بهره‌برداری از این پست، برق شرکت‌های فولاد خوزستان و فولاد اکسین از طریق خط ۴۰۰ کیلوولت تامین می‌شود. پیش‌بینی می‌شود تا سه ماه آینده پست برق وارد مدار شود.

شهنیانی در ادامه گفت: با بهره‌برداری از پست برق، تامین برق شرکت‌های فولاد خوزستان و فولاد اکسین از بخش ۲۳۰ کیلوولت شهری به بخش ۴۰۰ کیلوولت صنعتی منتقل خواهد شد. این اقدام باعث می‌شود که شبکه ۲۳۰ کیلوولت اهواز از حالت پرباری خارج و تنها برق شهر و حومه را تامین کند.

گفتنی است، شرکت فولاد خوزستان با دیماند ۶۵۰ مگاولت آمپر، بزرگترین مشترک صنعتی شرکت برق منطقه‌ای خوزستان به شمار می‌رود.

 

دیدگاه تان را بنویسید