236992

اهدای تندیس جشنواره حاتم به مدیرعامل فولاد هرمزگان

دنیای معدن: مدیرعامل شرکت فولاد هرمزگان در چهارمین جشنواره ملی حاتم (حمایت از تولید ملی) تندیس ویژه طرح برتر را دریافت کرد.

به گزارش دنیای معدن، روز دوشنبه ۱۴ شهریور ماه، آیین اختتامیه چهارمین جشنواره ملی حاتم (حمایت از تولید ملی) با حضور تعدادی از مسئولان و مدیران عامل شرکت‌های برتر در مرکز همایش‌های صدا و سیما برگزار شد.

‎در این جشنواره طرح‌های برتر شرکت‌ها در زمینه‌های مختلف ارائه شد که ۶۷ طرح حائز جایزه و ۲۰ طرح نیز به عنوان طرح برتر و حائز تندیس و لوح تقدیر، انتخاب شدند .

شرکت فولاد هرمزگان نیز در این جشنواره حضور یافت و طرح این شرکت با عنوان 《ساخت غشاهای اولترافیلتراسیون با استفاده از غشاهای مستعمل اسمز معکوس》 به عنوان طرح برتر انتخاب و شایسته دریافت تندیس شد که عطاالله معروفخانی، مدیرعامل فولاد هرمزگان این تندیس را دریافت کرد .

‎گفتنی است که این طرح می‌تواند تا حد زیادی از خروج ارز از کشور جلوگیری کند و سبب گسترش چرخه عمر این غشاها در کشور شود. همچنین در صورت انجام این طرح با توجه به افزایش دو برابری طول عمر غشاهای اسمز معکوس، میزان واردات این غشاها و در نتیجه خروج ارز کاهش می‌یابد. ضمن اینکه به دلیل استفاده از غشاهای تبدیل شده در فرایند پیش‌تصفیه،کارایی واحدهای آب‌شیرین‌کن افزایش خواهد یافت.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید