236006

گزارش میزان تولید فولاد خام کشور در ۳ ماه نخست سال ۱۴۰۱

دنیای معدن: گزارش عملکرد ماهانه تولید فولاد خام واحدهای فولادسازی کشور در ۳ ماهه اول سال ۱۴۰۱ توسط ایمیدرو منتشر شد و بر اساس آن بیشترین حجم تولید شده فولاد خام در کشور متعلق به اسلب به میزان ۳ میلیون و ۴۷۶ هزار و ۵۷۷ تن است.

به گزارش دنیای معدن به نقل از ایراسین، گزارش عملکرد ماهانه تولید فولاد خام واحدهای فولادسازی کشور در ۳ ماهه اول سال ۱۴۰۱ منتشر شد. بر اساس این گزارش، بیشترین حجم از تولید فولاد خام کشور در سه ماه نخست سال جاری متعلق به تولید اسلب به میزان ۳ میلیون و ۴۷۶ هزار و ۵۷۷ تن است و بیلت فولادی با میزان تولید ۲ میلیون و ۴۹۰ هزار و ۷۰۶ تن در جایگاه دوم قرار گرفته است و رتبه سوم متعلق به بلوم به میزان تولید ۴۳۲ هزار و ۴۵۱ تن می‌باشد.

همچنین بر پایه گزارش سازمان ایمیدرو در سه ماه نخست سال جاری، ۷۱ هزار و ۶۲۷ تن بیلت آلیاژی-مهندسی، ۵۶ هزار و ۸۰۹ تن بلوم آلیاژی-مهندسی و ۱۳ هزار و ۴۸۰ تن اینگات نیز در کشور تولید شده‌اند.

[میزان تولید فولاد خام کشور در ۳ ماه نخست امسال اعلام شد]

بر پایه آمار منتشر شده تولید فولاد خام از سوی سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی کشور، شرکت فولاد مبارکه در سه ماه نخست سال جاری میزان تولید ۲ میلیون و ۱۷۷ هزار و ۴۹۵ تن اسلب را ثبت کرد و در واحدهای زیرمجموعه گروه فولاد مبارکه، مجتمع فولاد سبا توانست ۴۲۱ هزار و ۲۹۶ تن اسلب تولید کند و شرکت فولاد هرمزگان میزان تولید ۳۹۱ هزار و ۱۴۰ تن اسلب را به خود اختصاص دهد. بر این اساس گروه فولاد مبارکه در مجموع با تولید ۲ میلیون و ۹۸۹ هزار و ۹۳۱ تن، توانست بیشترین میزان تولید اسلب در کشور در سه ماه نخست سال ۱۴۰۱ را در اختیار داشته باشد.

 

دیدگاهتان را بنویسید