235959

معاون بهره برداری شرکت ذوب آهن اصفهان اعلام کرد:

برنامه صادرات ۶۵۰ میلیون دلاری ذوب آهن در سال جاری

دنیای معدن: معاون بهره برداری شرکت ذوب آهن اصفهان با اشاره به برنامه این شرکت برای صادرات محصولات با ارزش افزوده بالاتر، گفت: با توجه به نیازهای ارزی ذوب آهن، امیدواریم در سال جاری ۶۵۰ میلیون دلار صادرات داشته باشیم.

به گزارش دنیای معدن، مهرداد تولائیان در گفت وگو با ایسنا درباره برنامه صادراتی ذوب آهن در سال جاری، اظهار کرد: باوجود تحریم ها و مشکلات موجود، برنامه صادراتی ذوب آهن تا پایان امسال، صادرات ۴۰ تا ۵۰ درصد محصولاتش است.

وی با اشاره به شکسته شدن هدف صادراتی ذوب آهن، گفت: در نظر داریم محصولاتی با ارزش افزوده بالاتر صادر کنیم، اما این شرایط بستگی به تقاضای مشتریان و بازار است.

معاون بهره برداری شرکت ذوب آهن اصفهان تأکید کرد: نیاز ارزی سالانه ذوب آهن نزدیک نیم میلیارد دلار است که امیدواریم در سال جاری ۶۵۰ میلیون دلار صادرات داشته باشیم.

وی با بیان اینکه سال گذشته تقریباً ۶۵۰ میلیون دلار درآمد ارزی برای این شرکت محقق شد، بیان کرد: در این شرایط و در وهله نخست، نیازهای ارزی شرکت ذوب آهن و در وهله دوم مازاد آن به خود شرکت برمی گردد.

تولائیان با بیان اینکه برای صادرات به اروپا، داشتن استانداردهای مختلف این منطقه لازم است، گفت: هدف ما برای صادرات میلگرد، بیشتر کشور آلمان است که برای ورود میلگرد به این کشور اقداماتی صورت گرفته که اصلی ترین اقدام، داشتن استاندارد HOMOLOGATION است.

وی با اشاره به اینکه ذوب آهن این استاندارد را دریافت کرد و ممیزی آن انجام شد و گواهینامه این استاندارد را دریافت کرد، افزود: با توجه به بحران های منطقه و دامپینگ فولاد توسط روسیه در منطقه، ذوب آهن تمرکز خود را روی کشورهای اروپایی گذاشته است تا علاوه برطرف کردن نیازهای آنها در فضای رقابتی مناسب، محصولات خود را صادر کنیم.

معاون بهره برداری شرکت ذوب آهن اصفهان درباره حجم محصول صادراتی ذوب آهن به شرق اروپا، گفت: ذوب آهن مجوز صادرات میلگرد به آلمان را به تازگی دریافت و تاییدیه آن از این کشور برای ذوب آهن ارسال شده است.

وی درباره تاثیر تحریم ها در صادرات ذوب آهن، گفت: طبیعتاً تحریم ها اثرگذار است و به طورقطع محصولی را که در فضای تحریم ۶۰۰ دلار می فروشیم، ناچار به فروش آن با قیمتی پایین تر هستیم.

 

دیدگاهتان را بنویسید