235865

پیش بینی بهبود بازار فولاد چین در کوتاه مدت

دنیای معدن: انتظار می رود بازار فولاد چین دو ماه آینده از بهبود شرایط ساخت و سازهای زیربنایی و کاهش موجودی فولاد ساختمانی به دلیل کاهش تولید کارخانه ها بهره مند شود. البته هر بهبودی در تقاضای فولاد این کشور محدود خواهد بود. در مجموع بعید است در ماه آگوست تقاضای فولاد در چین بدتر شود. حمایت مالی دولت برای توسعه زیرساخت ها حداقل موجب بهبود جزیی تقاضا در سپتامبر خواهد شد.

به گزارش دنیای معدن به نقل از فولاد ایران، در حالی که کاهش تقاضای فولاد می تواند در ماه های آگوست تا سپتامبر متوقف شود، ولی با توجه به مشکلات بخش املاک چین و بدهی های بالای آن، هرگونه بهبود قابل توجهی در تقاضا بعید به نظر می رسد.

از طرفی چون کاهش تولید فولاد کارخانه ها که ضررده شده بودند بیشتر شده موجودی فولاد ساختمانی برخی شهرهای اصلی در چین در جولای کمتر شد که می تواند از بهبود قیمت فولاد در ماه آگوست حمایت کند.

چین همچنان به محدود کردن تولید فولاد خام در سال ۲۰۲۲ ادامه می دهد تا تولیدش کمتر از سطح سال ۲۰۲۱ باشد اما فعالان بازار این نگرانی را دارند که کنترل تولید ممکن است به اندازه کافی سختگیرانه نباشد که با کاهش تقاضای فولاد مطابقت کند.

 

دیدگاهتان را بنویسید