235075

مدیرعامل فولاد مبارکه در حاشیه بازدید وزیر صمت از این شرکت خبر داد؛

بهره‌برداری از ۲ پروژه مهم صنعتی فولاد مبارکه توسط وزیر صمت

دنیای معدن: مدیرعامل شرکت فولاد مبارکه گفت: واحدهای گاززدایی و کربن‌زدایی تحت خلاء (V.O.D & V.D) و اسمز معکوس ثانویه(RO2) فولاد سبای فولاد مبارکه با حضور وزیر صنعت، معدن و تجارت در مجتمع فولاد سبا به بهره‌برداری رسید.

به گزارش دنیای معدن، محمدیاسر طیب‌نیا مدیرعامل فولاد مبارکه در حاشیه بازدید وزیر صمت از این شرکت در گفت‌وگویی با اشاره به پروژه احداث واحد اسمز معکوس ثانویه(RO2) در مجتمع فولاد سبا اظهار کرد: با بهره‌برداری از پروژه اسمز معکوس ثانویه(RO2) تکمیلی با ظرفیت ۴۸۰ مترمکعب در ساعت، درصد بازیابی آب از پساب افزایش یافته و میزان مصرف آب تازه در فرایند تولید کاهش می‌یابد.

وی با بیان این که اجرای این پروژه تاثیر قابل توجهی در کیفیت و میزان بازچرخانی پساب‌های صنعتی و بهداشتی خواهد داشت، افزود: با اجرای این پروژه، میزان مصرف آب تازه برای تولید تا حد زیادی در مجتمع فولاد سبا کاهش پیدا می‌کند.

مدیرعامل شرکت فولاد مبارکه با اشاره به راه‌اندازی واحد گاززدایی خاطرنشان کرد: راه‌اندازی این واحد نقش مهمی در تولید فولادهای کیفی شامل فولاد API (برای لوله‌های انتقال نفت و گاز)، فولاد پر استخدام و پیشرفته (جهت استفاده در صنایع خودروسازی) و فولاد الکتریکی دارد؛ محصولاتی که طی سال‌های گذشته از خارج از کشور تامین می‌شده اما از این پس، کشورمان از واردات آن‌ها بی‌نیاز خواهد شد.

وی اذعان داشت: با راه‌اندازی واحد گاززدایی و کربن‌زدایی در مجتمع فولاد سبا، گازهای محلول در فولاد مذاب شامل هیدروژن، نیتروژن و همچنین کربن کاهش می‌یابند و در نتیجه آن، گریدهایی فولادی با استحکام بالا برای تامین نیاز صنایع خودروسازی تولید خواهند شد.

طیب‌نیا با بیان این که مدت‌زمان اجرای پروژه V.D مجتمع فولاد سبا حدود ۶ ماه بوده است، تصریح کرد: فولادهای الکتریکی یا سیلیکونی در صنایع تولید ترانسفورماتور، تولید موتورها و ژنراتورهای الکتریکی کاربرد زیادی دارد.

وی در پایان ابرازداشت: با راه‌اندازی پروژه V.O.D از ۳ ماه آینده می‌توانیم به تدریج محصولات جدید فولادی را به بازار داخلی عرضه کنیم و تنوع محصولات ویژه و کیفی در گروه فولاد مبارکه را افزایش دهیم که این دستاورد بزرگ، نقش مهمی در سودآوری گروه فولاد مبارکه و همچنین خودکفایی کشور خواهد داشت.

 

دیدگاه تان را بنویسید