233655

پیام مهندس رخصتی مدیر عامل ذوب آهن اصفهان

به مناسبت گرامیداشت روز بهره وری و بهینه سازی مصرف

دنیای معدن: روز بهره وری و بهینه سازی مصرف، بهانه ای برای بیان اهمیت استفاده مؤثر و مطلوب از زمان، امکانات، سرمایه، فرصت ها و نیروی انسانی در جهت تولید، بهینه سازی مصرف و در نتیجه، رسیدن به رشد و شکوفایی همه جانبه اقتصادی و اجتماعی است .

دین مبین اسلام در موارد فراوانی به مؤمنان سفارش می کند از منابع در اختیارشان درست استفاده کنند و از اسراف جلوگیری شود در فرهنگ غنی اسلام، بهره وری تنها معیاری اقتصادی و مالی نیست، بلکه برنامه ریزی دقیق و درست برای بهره گیری مناسب از لحظه لحظه عمر است. بی شک، برای به بند کشیدن این لحظه های ارزشمند و بهره برداری بهینه از آن ها، نیازمند راهکارهای مناسبی هستیم.

برای بهره ‌ور بودن ، باید باور و اعتقاد داشته باشیم که امروز ، بهتر از دیروز و فردا بهتر از امروز می‌توان عمل کرد و این مطلب همان فرمایش حضرت علی (ع) است که می‌فرماید : هر کسی دو روزش مثل هم باشد زیان دیده است ،

امید است با ساماندهی مدیریت بهره وری به منظور اشاعه فرهنگ بهره وری در سطح شرکت و برای کمک به برنامه بهبود بهره وری در سطوح مختلف مدیریتی شاهد صرفه جویی و استفاده بهینه از منابع و فرایندها،‌کاهش ضایعات و مصارف مواد اولیه و انواع حامل های انرژی و افزایش راندمان تولید و خدمات ارائه شده در واحدهای مختلف کارخانه باشیم.

در خاتمه لازم می دانم روز بهره وری و بهینه سازی مصرف را به کلیه  همکاران عزیز و سخت کوشمان در جای جای این مجتمع عظیم صنعتی تبریک عرض نمایم .

ایرج رخصتی

مدیرعامل ذوب آهن اصفهان

 

 

دیدگاه تان را بنویسید