232590

برگزاری نشست تعاملی مسئولین ذوب آهن اصفهان با شورای شهر لنجان و شهردار زرین شهر

دنیای معدن: مهندس ایرج رخصتی سرپرست مدیریت عامل ذوب آهن و تعدادی از دیگر مسئولین این شرکت ، یک شنبه ۴ اردیبهشت ماه در نشستی تعاملی با اعضای شورای شهر شهرستان لنجان و شهردار زرین شهر دیدار و گفتگو نمودند.

به گزارش دنیای معدن، اعضای شورای شهر لنجان در این دیدار، ذوب آهن اصفهان را یک مجتمع عظیم صنعتی دانستند که خدمات ارزش آفرینی به کشور و منطقه ارائه داده است و تاکید کردند که انتظار مردم شهرستان این است که ارائه خدمات به منطقه بیشتر مورد توجه مسئولین ذوب آهن باشد.

همچنین در این جلسه ، پروژه انتقال پساب شهرهای اطراف به ذوب آهن اصفهان جهت کاهش برداشت آب از زاینده رود مورد بحث و بررسی قرار گرفت و بر رعایت استانداردهای زیست محیطی در اجرای این پروژه تاکید شد و همچنین ضرورت اطلاع رسانی قبل از بهره برداری از پروژه جهت تنویر افکار عمومی و جلوگیری از شکل گیری شایعات بی اساس ، مورد تاکید قرارگرفت.

مهندس رخصتی در این نشست ضمن قدردانی از مسئولین شهرستان لنجان به دلیل تعامل و همکاری مناسب ، در خصوص پروژه انتقال پساب به ذوب آهن گفت : در این پروژه از مدرن ترین تکنولوژی استفاده شده و شرکت معتبر و توانمند مپنا به عنوان پیمانکار در آن فعالیت می کند .

وی با اشاره به اینکه ذوب آهن در این پروژه سرمایه گذاری کرده تا بتواند برداشت آب از زاینده رود را به حداقل برساند، افزود : در این پروژه ، فاضلاب در شهر مبدا تصفیه شده و پساب به تصفیه خانه ذوب آهن منتقل می شود و در آنجا با توجه به موارد استفاده در بخش صنعت ، دوباره تصفیه می شود .

مهندس رخصتی با اشاره به بسته بودن سیکل مربوطه و روباز نبودن آن ، گفت : در این پروژه استانداردهای مربوطه به طور کامل رعایت می شود تا نگرانی وجود نداشته باشد.

 

 

دیدگاه تان را بنویسید