227944

قطع برق واحدهای فولادی آذربایجان‌‌ شرقی را تعطیل می کند

دنیای معدن – رئیس هیات مدیره انجمن فولاد آذربایجان شرقی گفت: واحدهای فولادی آذربایجان شرقی در صورت تداوم قطع برق مجبور به تعطیلی می شوند.

به گزارش دنیای معدن، کریم رحیمی گفت: در صنایع فولادی کاهش مصرف روزانه امکان پذیر نیست چرا که با کاهش مصرف گاز دمای کوره پایین آمده و نمی توان به فعالیت ادامه داد و تولید متوقف می شود و به تبع آن دستمزد کارگر و پرداخت حق بیمه و تعهدات بانکی و ارزی را نمی توان به جا آورد. وی افزود: متاسفانه فشار چند برابری این چالش ها برای واحدهای فولادی است و با ادامه این روال با بحران جدی مواجه خواهیم شد.

رحیمی ادامه داد: در نیمه اول سال، واحدهای فولادی استان حدود ۳ ماه تعطیل بودند و با این حساب نیمه دوم سال نیز باید تعطیل شوند. رئیس هیات مدیره انجمن فولاد آذربایجان شرقی با بیان اینکه اگر این مشکلات ادامه داشته باشد باید کل واحد ها را تعطیل کرده و تغییر کاربری داد، اظهار کرد: سوخت مازوت را پیشنهاد می دهند در حالی که بحث محیط زیست مطرح است و در صورت مشاهده آلاینده، یک درصد فروش به عنوان جریمه اخذ خواهد شد. وی گفت: پیشنهاد انجمن فولاد استان ادامه فعالیت در ساعات شبانه یا کاهش تعداد شیفت هاست.

 

دیدگاه تان را بنویسید