227457

چین به استقبال المپیک زمستانی می رود؛

کاهش مصرف انرژی در صنایع فولاد و سیمان چین تا سال 2025/کربن زدایی در صنعت آلومینیوم

دنیای معدن: چین قصد دارد مصرف انرژی در صنایع فولاد و سیمان خود را تا سال 2025 میلادی کاهش دهد و همزمان کربن زدایی در بخش آلومینیوم را نیز دنبال کند.

به گزارش دنیای معدن، به نقل از وب سایتcapital.com چین در نظر دارد کاهش مصرف انرژی در صنایع فولاد و سیمان را همزمان با کاهش انتشار کربن در صنعت آلومینیوم تا سال 2025 میلادی در برنامه خود قرار دهد.

وزیر صنعت و فناوری اطلاعات چین با انتشار چهاردهمین برنامه پنج ساله توسعه صنعت مواد خام چین تصریح کرد: تا سال 2025 میلادی میزان کاهش مصرف انرژی برای تولید هرتن فولاد و سیمان در چین به ترتیب 2 واحد و 3.7 واحد خواهد بود. همچنین طی مدت یاد شده، انتشار کربن در بخش آلومینیوم 3 درصد کاهش خواهد یافت.

وی افزود: چین به دنبال کاهش مصرف انرژی در صنایع انرژی بر است تا از این طریق آلودگی هوا در المپیک زمستانی سال 2022 میلادی را کاهش داده وهمچنین اقتصاد خود را تا سال 2060 میلادی کربن زدایی کند.

کاهش تولید فولاد

وزیر صنعت و فناوری اطلاعات چین گفت: در مواجهه با محدودیت های شدید منابع، ضرروی است که انرژی و محیط زیست، خنثی سازی کربن، انتظارات جدید مردم برای تولید ایمن و نیز وظیفه توسعه ایمن و سبز در صنعت مواد اولیه را مورد توجه قرار داد.

این در حالی است که ظرفیت تولید مواد اولیه اصلی و تولیدات فله ای همچون فولاد خام و سیمان، تنها براساس برنامه چهاردهم توسعه کاهش خواهد یافت.

پیش بینی می شود میزان کمبود عرضه آلومینیوم در بازار جهانی به دلیل عدم اطمینان از میزان تولید این محصول در چین طی سال 2022 میلادی به 1.5 میلیون تن افزایش یابد.

 

 

دیدگاه تان را بنویسید