227073

چادرملو و مپنا قرارداد ساخت دو نیروگاه 546 مگاواتی سیکل ترکیبی امضا کرد

دنیای معدن -در مراسم امضای این قرارداد که با حضور مدیران عامل و اعضای هیات مدیره دو شرکت برگزار شد. مهندس تقی زاده مدیرعامل شرکت معدنی و صنعتی چادرملو گفت :

 به گزارش دنیای معدن، یکی از مشکلات عمده صنعت فولاد کشور نبود زیر بنا ها از جمله برق و گاز و آب می باشد که فولادی ها باید خود به فکر این زیر ساخت ها باشندکه اتفاقا کار خوبی است که بتوانیم با تامین این زیر ساخت ها، کمک بزرگی به مملکت در جهت توسعه پایدار  کرده باشیم  .

مهندس تقی زاده  در ادامه افزود : شرکت چادرملو توانسته  با کمک شرکت های فولادی و صنعتی  دغدغه آب را  در فلات مرکزی حل کند.

 و در حال حاضر مشکل دوم موضوع کمبود برق در کشور است که البته چادرملو توانسته با ساخت نیروگاه   500 مگاواتی سیکل ترکیبی  و همچنین  نیرگاه خورشیدی ۱۰ مگاواتی در اردکان یزد علاوه بر تامین برق مورد نیاز خود بیش از نیمی از برق تولیدی خودرا به شبکه سراسری منتقل کند و اکنون هم در نظر داریم با سرمایه گذاری برای ساخت دو  نیروگاه 546 مگاواتی سیکل ترکیبی و ۱۲۰ مگاوات نیروگاه خورشیدی مجموع تولید خود را به بیش از ۱۷۳۰ مگاوات برق برسانیم  .

مدیرعامل چادرملو در پایان گفت :  امضای قرارداد ساخت نیروگاهی ۵۴۶ مگاواتی سیکل ترکیبی اردکان که به روش epc و نیروگاه بهاباد که به شکل bot  

اجرا می شود را به فال نیک میگیریم و امیدواریم که گروه مپنا بتوانند در سریعترین زمان ساخت آنها  را به اتمام برساند و  وارد مدار  کند و امیدها را در دل مردم بیشتر  کند.

بر اساس همین گزارش دکتر علی آبادی مدیرعامل و رئیس هیات مدیره گروه مپنا نیز با ابراز خرسندی از این اقدام مدیر عامل و هیات مدیره چادرملو که تفکرات توسعه گرایانه و دور اندیشانه دارند گفت :

بسیار خوشحالم که این قرارداد ما بین شرکت بزرگی مثل چادرملو و گروه مپنا منعقد شده است و به مردم این نوید را خواهید داد که زودتر از موعد مقرر بتوانیم این دو پروژه را وارد مدار کنیم   .

 

دیدگاه تان را بنویسید