226944

افت تولید انواع فولادها در ۸ ماهه امسال

دنیای معدن: آمار تولید فولادی ها نشان می دهد که از ابتدای سال جاری تا پایان آبان ماه، تمامی فرآورده های فولادی اعم از شمش، مقاطع تخت و طویل، محصولات و آهن اسفنجی با افت تولید سه تا ۱۲ درصدی نسبت به هشت ماهه ابتدایی سال گذشته روبرو شده اند که در این بین بیشترین کاهش تولید متعلق به مقاطع تخت فولادی ثبت شده است.

به گزارش دنیای معدن، بر اساس آماری که توسط انجمن تولیدکنندگان فولاد ایران، در هشت ماهه امسال میزان تولید کل مقاطع طویل فولادی (تیرآهن، میلگرد، ناودانی، نبشی وسایر مقاطع) و آهن اسفنجی کمترین میزان کاهش تولید را داشته اند. در این مدت به ترتیب هفت میلیون و ۳۸۶ هزار تن مقاطع طویل فولادی تولید شده است که نسبت به هفت میلیون و ۶۲۳ هزار تن تولیدی طی هشت ماه سال گذشته سه درصد افت تولید داشته است.

تولید آهن اسفنجی نیز در هشت ماهه امسال نسبت به مدت مشابه سال گذشته به همین میزان (سه درصد) کاهش یافته و از ۲۰ میلیون و ۷۰۴ هزار تن در مدت مشابه سال گذشته به ۲۰ میلیون و ۶۸ هزار تن طی مدت مذکور سال جاری رسیده است.

از ابتدای سال جاری تولید محصولات فولادی نیز معادل ۱۲ میلیون و ۹۱۳ هزار تن ثبت شده که نسبت به میزان تولید آن در مدت مشابه سال گذشته (۱۳ میلیون و ۸۸۳ هزار تن)، هفت درصد کمتر است.

همچنین در این مدت ۱۸ میلیون و ۵۲۹ هزار تن شمش فولادی (اسلب، بیلت و بلوم) تولید شده است که نسبت به ۲۰ میلیون و ۵۹۷ هزار تن تولید شده در مدت مشابه سال ۱۳۹۹، کاهش ۱۰ درصدی را نشان می دهد.

در نهایت میزان تولید کل مقاطع تخت فولادی (ورق گرم، ورق سرد و ورق پوششدار) نیز از ابتدای امسال تا پایان آبان ماه به پنج میلیون و ۵۲۷ هزار تن رسیده است که نسبت به شش میلیون و ۲۶۰ هزار تن تولیدی آن در هشت ماهه ابتدایی سال گذشته، ۱۲ درصد کاهش یافته است که بیشترین میزان کاهش تولید فولادی ها را در این مقایسه آماری تولید به خود اختصاص داده است.ایسنا

 

دیدگاه تان را بنویسید