کدخبر: 221263 ارسال به دیگران پرینت

توسعه نقاط دسترسی به فولاد سبز در سراسر اروپا

دنیای معدن -(متال بولتن): این موسسه مشاوره انگلیسی موقعیت مکانی پروژه های مستمر و پیشنهادی کربن زدایی بخش فولاد اروپا را ترسیم کرده است. این گزارش شامل پروژه ها و اهداف مروط به فولاد سبز، جذب کربن، کربن خنثی، صفر خالص، انتشار کربن کم و فولاد بدون سوخت فسیلی است.

به گزارش دنیای معدن، بیشتر نقاط دسترسی در آلمان، فرانسه و سوئد یعنی جاهایی که فولادسازی ها در حال حاضر به خوبی مستقر شده اند، قرار دارند. در حال حاضر سه عامل، سیاست، بودجه و اشتراک زیرساخت ها کلید موفقیت در کربن زدایی است.

اصلاح صنعت فولاد اروپا

اتحادیه اروپا در نظر دارد تا سال 2050 تحت توافق پاریس اولین قاره آب و هوایی خنثی باشد زیرا فولادسازان تحت فشار کاهش تولید کربن تحت سیستم تجارت انتشار گازهای گلخانه ای ETS قرار دارند.

کمیسیون اروپا EC متعهد شده که از صنعت فولاد انرژی بر در مسیر تولید کربن صفر تا سال 2030 با استفاده از بودجه صندوق نوآوری برای پروژه های کوچک و بزرگ شامل فناوری های کم کربن، تجدیدپذیر و جذب کربن و ذخیره سازی CCS حمایت کند.

اتحادیه اروپا همچنین از استقرار وسیع هیدروژن در صنایع کربن زدایی حمایت خواهد کرد. فولادسازان برای کاهش انتشار کربن به جای جابجایی این دارایی روی دارایی های موجود سرمایه گذاری می کنند.

همکاری های مشترک در زمینه فولاد سبز در سراسر اروپا شکل می گیرد

مراکز فعالیت های صنعتی و فولادسازی همواره وجود داشته اند اما اکنون فولادسازان نیز در حال پیوستن به سایر صنایع سخت به منظور سهیم شدن در بودجه، تحقیقات و هزینه ها و همچنین زیرساخت ها هستند.

دسترسی و اشتراک بخشی از شبکه های زیرساختی موجود مانند گاز، خطوط لوله هیدروژن و نیروگاه های تجدیدپذیر برای صنعت فولاد و دیگر صنایع پر مصرف کربن حیاتی است تا در کاهش انتشار گاز موفق عمل کنند.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید:

دیدگاه تان را بنویسید