|
کدخبر: 221217 ارسال به دیگران پرینت

با همکاری شرکت فولاد خوزستان و حوزه بسیج شهید بقایی؛

چهارمین مرکز تجمیعی واکسیناسیون سردار دل ها راه‌اندازی شد

دنیای معدن -آیین افتتاح چهارمین مرکز تجمیعی واکسیناسیون سردار دل ها با حضور نماینده ولی‌فقیه در خوزستان و فرمانده سپاه حضرت ولیعصر (عج) برگزار شد.

به گزارش دنیای معدن، چهارمین مرکز تجمیعی واکسیناسیون طرح شهید سلیمانی ۲۵ شهریور‌ماه ۱۴۰۰ با حضور حجت‌الاسلام و المسلمین سید عبدالنبی موسوی‌فرد نماینده ولی‌فقیه در استان خوزستان، سردار حسن شاهوارپور فرمانده سپاه حضرت ولیعصر (عج)، دکتر فرهاد ابول‌نژادیان رییس دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور، حجت‌الاسلام سید امیر میرعلایی فرمانده سپاه ناحیه امام علی (ع)، محمود لندی معاون بهره‌برداری شرکت فولاد خوزستان و جمعی از مسئولان لشکری و کشوری در کوی باهنر اهواز راه‌اندازی شد.

حجت‌الاسلام موسوی‌فرد نماینده ولی‌فقیه در خوزستان در این مراسم مهار شیوع ویروس کرونا را وظیفه همگانی دانست و افزود: امروز بشریت درگیر ویروس منحوس کرونا شده است و متاسفانه جان بسیاری را گرفته است. از طرفی کادر درمان هرچه در توان داشته به کار گرفته و به واقع ایثارگونه در حال خدمت هستند. حال که انجام واکسیناسیون به مهار ویروس کمک می‌کند، وظیفه همگان است که علاوه بر کمک در تسریع،‌ نسبت به انجام واکسیناسیون اقدام کنند.

در ادامه سردار شاهوارپور فرمانده سپاه حضرت ولیعصر (عج) یاری رساندن به شبکه بهداشت و درمان را وظیفه امروز سپاه و بسیج دانست و اظهار داشت: بسیج برخواسته از دل ملت است و هیچ‌گاه خود را جدای از جامعه ندانسته است. ماهیت شکل‌گیری بسیج خدمت‌رسانی به جامعه در مواقع مختلف به‌ ویژه در شرایط بحرانی است. با همه‌ی توان پای کار آمدیم. حمایت همه‌جانبه‌ی شرکت فولاد خوزستان قوت قلبی برای کادر درمان است.

پیش از سخنان حجت‌الاسلام و المسلمین موسوی‌ فرد، حجت‌الاسلام میرعلایی فرمانده سپاه ناحیه امام علی(ع) با بیان این جمله که بسیج با تمام امکانات در کنار شبکه بهداشت و درمان ایستاده‌ است،‌ افزود: دیروز در جنگ مقابل دشمن ایستادگی کردیم، امروز هم در جنگ با ویروس کرونا با بکارگیری تمام امکانات در کنار مدافعین سلامت ایستاده‌ایم. هدف از راه‌اندازی مراکز تجمیعی واکسیناسیون، سهولت در امر انجام واکسن و یاری رساندن به شبکه بهداشت و درمان است. تا به امروز چهار مرکز در شرق اهواز و به همت شرکت‌ فولاد خوزستان راه‌اندازی شده است. بنا داریم در روزهای آینده پنجمین مرکز را در منطقه زرگان راه‌اندازی کنیم.

در ادامه مراسم دکتر ابول‌نژادیان رییس دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور حضور بسیج را در کنار کادر درمان بی‌نظیر دانست و گفت: از روزهای آغازین شیوع ویروس کرونا و در شرایطی که کادر درمان رفته‌رفته برای مهار ویروس درگیر می‌شد، بسیج به کمک کادر درمان آمد و اگر کمک‌های این نهاد مردمی نبود، مطمئنا شرایط به مراتب وخیم‌تر می‌شد. جای بسی امیدواری است که امروز شاهد هستیم،‌ صحن و محراب مسجد برای انجام واکسیناسیون در نظر گرفته شده است. اجرای طرح شهید سلیمانی و حضور خانه به خانه بسیجیان برای شناسایی بیماران کرونایی و راه‌اندازی مراکز تجمیعی واکسیناسیون نقطه‌ی عطف فعالیت‌های بسیج در مهار ویروس کرونا به شماره می‌آید.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید:

دیدگاه تان را بنویسید